reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Czy i co zastąpi kanał Love w Cyfrowym Polsacie?

dodano: 2013-11-24 00:04 | aktualizacja: 2013-11-24 10:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: informacja własna

Love 20 listopada 2013 roku z oferty Cyfrowego Polsatu dość niespodziewanie wycofany został kanał Love (więcej tutaj). - Prowadzimy prace, aby niebawem udostępnić naszym klientom program o podobnej tematyce - poinformował w wydanym komunikacie Cyfrowy Polsat (więcej tutaj). Co więc zastąpi kanał Love w ofercie platformy? Jakie są możliwe warianty?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wariant 1
Po pierwsze należy przyjąć, że kanał Love jednak wróci wkrótce do oferty Cyfrowego Polsatu. Dogadanie się między nadawcą i operatorem wydaje się korzystne dla obu stron. Dla nadawcy - bo przecież stracił teraz dostęp do olbrzymiej liczby widzów, a dla platformy - bo w gorącym dla operatora, świątecznym okresie (więcej tutaj), daje szanse na wypowiedzenia umów bez konsekwencji, robiąc w tym przecież świątecznym czasie, prezent konkurentom.

Wariant 2
W miejsce kanału Love Cyfrowy Polsat udostępnił tymczasowo Romance TV HD, nowy kanał w ofercie platformy, wprowadzony do jej oferty w połowie listopada br., który znajduje się w dodatkowym pakiecie Film HD (więcej tutaj). Można przyjąć, że tak już pozostanie i kanał trafi do niższych pakietów na stałe.

Wariant 3
Cyfrowy Polsat zdecyduje się wprowadzić do oferty nowy kanał „o podobnej tematyce”, jak napisano w komunikacie. Polsat Cafe, Polsat Food Network, TVN Style, BBC Lifestyle, TLC, TLC HD, E! Entertainment, Polsat Romans, Romance TV HD, CBS Drama, Fox Life, Fox Life HD, AXN White - to kanały znajdujące się już w pakietach platformy, które można „podciągnąć” pod stwierdzenie „o podobnej tematyce”, czyli stacje adresowane umownie do kobiet. Do tego należy doliczyć jeszcze kanał FTA - Fashion TV. Czego możemy się więc spodziewać?

Takie kanały jak Kuchnia+ (Kuchnia+ HD) i Domo+ (Domo+ HD) możemy już wykluczyć na starcie. Ich nadawcą jest bowiem CANAL+ Cyfrowy. Właściciel platformy nc+ od początku, inaczej niż jego rywale (ci dawni i ci wciąż aktualni, czyli telewizje TVN i Polsat), nie udostępnia swoich kanałów satelitarnym konkurentom. Nie jest jednak wykluczone, że kiedyś to zrobi, ale kiedyś. Może więc E! Entertainment HD, albo oczekiwany przez rynek Polsat Cafe HD? Te kanały mają (będą miały, gdyż Polsat Cafe HD jeszcze nie nadaje) ramówki identyczne jak ich odpowiedniki w SD, a taka zamiana nie będzie więc atrakcyjna dla abonentów w tym przypadku, chociaż dodanie tych kanałów do oferty na pewno jest oczekiwane. Podobnie możemy powiedzieć o TVN Style HD - w tym przypadku nie jest jednak wiadome czy, a jeżeli tak to na jak długo, kanał jest w ofercie nc+ na wyłączność. Romance TV (SD) również nie wchodzi w grę.

Na rynku możemy jednak znaleźć kanały, które pasują pod stwierdzenie „o podobnej tematyce”, a wciąż ich nie ma w Cyfrowym Polsacie.

Po pierwsze - to Viacom Blink, kanał z portfolio Viacom International Media Networks Polska (VIMN), z którego w ofercie platformy mamy już takie kanały jak: MTV Polska, MTV Live HD, MTV Rocks, Viva Polska, VH1 Polska, Nickelodeon, Nickelodeon HD, Nick Jr., Comedy Central i Comedy Central Family.

Po drugie - kanał Novela TV (Novela TV HD) od Polcast Television, od której to spółki znajdziemy dwa niekodowane (FTA) kanały na liście platformy - takie jak Tele5 i Polonia 1.

Po trzecie - Next Lejdis HD wraz z pozostałymi kanałami, takimi jak Next TV, Next Man HD, Next Young HD i Next Music +HD. Tu przeszkodą mogą być jednak wcześniejsze spory Ryszarda Krajewskiego i Zygmunta Solorza-Żaka związane z kanałem Superstacja (więcej tutaj, tutaj i tutaj).

Po czwarte - kanał Style od Universal Network International (UNI). Z portfolio tego nadawcy w ofercie Cyfrowego Polsatu są już takie stacje jak: Universal Channel, Universal Channel HD, Scifi Universal, 13 Ulica i E! Entertainment. Ponadto sprzedażą reklam w kanałach tego nadawcy zajmie się od 1 stycznia 2014 roku biuro reklamy Polsat Media (więcej tutaj), co też przemawia w tym przypadku na jego korzyść.

Po piąte - kanał Lifetime, który spółka A+E Networks chce wprowadzić, razem z kanałem H2, na polski rynek (więcej tutaj i tutaj). Nadawca ten ma już w ofercie Cyfrowego Polsatu kanały History i Crime & Investigation Network Polsat. Co ważne, stacje te są również w portfolio Polsat Media, a kanał poświęcony zbrodniom jest produkowany wspólnie z Polsatem.

Po szóste - kanały z bogatego portfolio AMC Networks/Chellomedia (więcej tutaj) - np. Cosmopolitan TV. W ofercie Cyfrowego Polsatu znajdziemy już takie stacje od tego nadawcy jak: CBS Drama, CBS Action, CBS Reality, CBS Europa, Extreme Sports Channel, Polsat JimJam, Sundance Channel i Sundance Channel HD.

Po siódme - kanały od Scripps Networks Interactive, nadawcy dostępnych w Cyfrowym Polsacie kanałów Travel Channel i Polsat Food Network. Czy pojawią się DIY Network, Cooking Channel albo HGTV?

Po ósme - kanał Fashionbox HD od Kino Polska TV, który poszerzyłby w Cyfrowym Polsacie ofertę takich kanałów jak: Kino Polska, Filmbox, Filmbox HD, Filmbox Extra, Filmbox Family, Filmbox Action i Fightbox.

Wariant 4
Cyfrowy Polsat nie wprowadzi do oferty żadnego kanału za Love.

Który wariant wybierze Cyfrowy Polsat?


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Łukasz Knapik


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

89 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

619 zł Więcej...
reklama