reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-02-06 - 2023-02-07

Eurosport z prawami do turnieju Roland Garros

dodano: 2013-11-26 15:16 | aktualizacja: 2013-11-26 15:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: Eurosport

Eurosport logo od połowy 2011 Grupa Eurosport ogłosiła 26 listopada 2013 roku początek nowego długoterminowego partnerstwa z Francuską Federacją Tenisową (FFT) dotyczącego Rolanda Garrosa, turnieju Wielkiego Szlema, będącego jednocześnie otwartymi mistrzostwami Francji w tenisie ziemnym (French Open).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa umowa zrealizowana za pośrednictwem MP&Silva, międzynarodowej agencji zajmującej się dystrybucją praw medialnych, dotyczy przedłużenia praw telewizyjnych oraz internetowych dla wszystkich terytoriów do których dociera Eurosport (z wyjątkiem Francji). Nowa umowa przyznaje Eurosportowi wyłączne prawa do transmisji w Europie wśród płatnych telewizji. Dodatkowo Eurosport pozyskał również  wyłączne prawa do transmisji na 13 głównych rynkach, w tym w Polsce, we Włoszech i w Hiszpanii, gdzie tenis cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

French Open w dalszym ciągu będzie pokazywany w szerokim zakresie, zarówno w kanałach Eurosport i Eurosport 2, jak i, dzięki usłudze Eurosport Player, na komputerach PC, smartfonach, tabletach oraz w telewizorach Smart TV. Abonenci usługi Eurosport Player będą również mogli korzystać z usprawnionej funkcji transmisji z wielu kortów.

- Bardzo cieszę się z powodu wzmocnienia naszego partnerstwa z Francuską Federacją Tenisa, które przenieśliśmy na zupełnie inny poziom, jeśli chodzi o długość kontraktu, jego zasięg oraz dodatkowe prawa. Szczególnie jestem zadowolony z faktu, że od tej pory posiadamy pełne prawa w Hiszpanii. Tenis jest częścią DNA marki Eurosport, która przyciąga miliony widzów. Każdego roku nasze transmisje na żywo w Eurosporcie i Eurosporcie 2, tylko z turnieju Rolanda Garrosa, docierają do ponad 60 milionów widzów - powiedział Jean Thierry Augustin, CEO, Grupa Eurosport.

- Eurosport jest dla nas kluczowym partnerem. Jego doświadczenie oraz najwyższej jakości transmisje z 25 poprzednich edycji Rolanda Garrosa w znacznym stopniu przyczyniły się do międzynarodowej sławy naszego turnieju. Wszyscy czekamy na ekscytującą, tegoroczną edycję i liczymy na ponowne zainteresowanie szerokich rzesz widzów w Europie - powiedział Michel Grach, Director of Media and Sponsorship Francuskiej Federacji Tenisa.

- Jesteśmy bardzo dumni z naszego długoterminowego partnerstwa z Francuską Federacją Tenisa. Cieszy nas również ogłoszenie nowej umowy z Eurosportem. Jesteśmy zdeterminowani, aby wzmacniać pozycję Rolanda Garrosa i to jest ważny krok na tej drodze, wziąwszy pod uwagę zaangażowanie Eurosportu w promocję tego turnieju oraz całej dyscypliny - dodał Peter Hutton, Joint-CEO, MP&Silva


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Tenis


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...