reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mocne i kontrowersyjne kino w grudniu w CANAL+

dodano: 2013-11-26 17:45 | aktualizacja: 2013-11-26 18:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: CANAL+ Cyfrowy

Canal+ Koprodukowane przez CANAL+ „Pokłosie” z głośną kreacją Macieja Stuhra, „Lot” Roberta Zemeckisa z Denzelem Washingtonem i „Pokusa” z rewelacyjną Nicole Kidman - oto wybrane hity z grudniowej oferty CANAL+ (CANAL+ HD) i CANAL+ Film (CANAL+ Film HD).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W grudniu 2013 roku amatorzy mocnego, wielowymiarowego i emocjonalnego kina będą usatysfakcjonowani. Wśród premier kanałów CANAL+ (CANAL+ HD) i CANAL+ Film (CANAL+ Film HD), znalazły się głośne, ciekawe i hojnie nagradzane przez branżę filmową produkcje.

Jednym z takich filmów jest koprodukowany przez CANAL+ obraz Władysława Pasikowskiego „Pokłosie” (premiera: CANAL+, CANAL+ HD, 7 grudnia br.). Opowieść o braciach, którzy ujawniając tragiczne wydarzenia z czasów II wojny światowej, narazili się na agresję części miejscowej ludności, wywołała kontrowersje również poza opisaną rzeczywistością fabularną. Jedni mówili o filmie „antypolski”, inni „poszukujący prawdy”, „oczyszczający”. Na pewno jest to film, który trzeba zobaczyć.

„Pokusa” w reżyserii Lee Danielsa (premiera: CANAL+ Film, CANAL+ Film HD, 7 grudnia br.)  - kolejna mocna pozycja w grudniowym repertuarze stacji - to przede wszystkim popis aktorski Nicole Kidman (m.in. nominacja do Złotego Globu). W tym szokującym momentami filmie Kidman wciela się w prowincjonalną uwodzicielkę, która prowadzi erotyczną korespondencję z więźniami w celach śmierci i zakochuje się w jednym z nich. Z pomocą dwóch braci, którzy właśnie powrócili do miasteczka, chce doprowadzić do ułaskawienia kochanka. „Pokusa", będąca mieszanką melodramatu, kryminału i thrillera z dużą dawką erotyzmu, intryguje i nie pozwala szybko o sobie zapomnieć. W filmie dobre, łamiące schemat dotychczasowych dokonań kreacje stworzyli także John Cusack jako skazany za zabójstwo policjanta, odrażający łowca aligatorów, Zac Efron w roli zakochanego w starszej od siebie, doświadczonej kobiecie prawiczka oraz Matthew McConaughey, który kolejny raz pokazał, że ma do zaoferowania o wiele więcej, niż urodę i atletyczną sylwetkę.

Warto polecić również najnowszy dramat Roberta Zemeckisa (Oscar za „Forresta Gumpa”) „Lot” (premiera: CANAL+, CANAL+ HD, 27 grudnia br.). Denzel Washington wciela się w nim w uzależnionego od alkoholu i kokainy kapitana linii lotniczych, który sprowadza na ziemię uszkodzoną maszynę, ocalając w ten sposób większość pasażerów. Testy w szpitalu wykazują jednak obecność w jego krwi substancji niedozwolonych. Pilot w jednej chwili z bohatera staje się oskarżonym. Siłą filmu jest świetny, nominowany do Oscara scenariusz autorstwa Johna Gatinsa i rewelacyjna, nominowana m.in. do Oscara i Złotego Globu kreacja Denzela Washingtona.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...