reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Sport HD od 12 stycznia. W kablu i na satelicie?

dodano: 2013-11-29 11:00 | aktualizacja: 2013-11-29 12:19
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

TVP Sport TVP Sport od 12 stycznia 2014 roku będzie emitowany w jakości HD. Pierwszą imprezą, która zostanie pokazana w wysokiej rozdzielczości, będą mistrzostwa Europy mężczyzn w piłce ręcznej z udziałem reprezentacji Polski. Po TVP HD, TVP1 HD i TVP2 HD, także kanał sportowy telewizji Polskiej będzie emitowany w jakości HD. Na ukończeniu są prace związane z podniesieniem standardów technologicznych w zespole emisyjnym i postprodukcji (montaże). Nowy atrakcyjny wygląd zyska także Studio 7 przy ul. Woronicza 17, które jest wykorzystywane przez TVP Sport.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszą imprezą, która w całości będzie transmitowana w wysokiej rozdzielczości przez TVP Sport HD będą mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, które dokładnie 12 stycznia 2014 r. rozpoczynają się w Danii. Reprezentacja Polski pierwszy mecz (z Serbią) rozegra dzień później – początek o godz. 18.00. W styczniu w TVP Sport HD będzie można także zobaczyć na żywo między innymi: kwalifikacje i konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich z Wisły i Zakopanego oraz tenisowy turniej WTA z Paryża z udziałem Agnieszki Radwańskiej.

Co najważniejsze, dwie wielkie imprezy 2014 roku – Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi i mistrzostwa świata w piłce nożnej w Brazylii – będzie już można oglądać w całości w najwyższej jakości obrazu i dźwięku – nie tylko w TVP1 i TVP2, lecz także w TVP Sport HD.

Redakcja satkurier.pl otrzymała następującą informację od Centrum Informacji TVP:

- Telewizja Polska przeprowadziła rozmowy ws. reemisji TVP Sport HD i mamy wstępną informację, że najwięksi operatorzy kablowi mają dołączyć ten kanał do swojej oferty. Prowadzone są także rozmowy z operatorami satelitarnymi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...