reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-18 - 2022-08-19

Bundesliga nadal w Eurosporcie

dodano: 2013-12-04 12:01 | aktualizacja: 2013-12-04 12:39
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eurosport

Eurosport 2 HD Eurosport i DFL Sports Enterprises GmbH przedłużyły długoletnią współpracę dotyczącą transmisji z Bundesligi na dwa kolejne sezony: 2015/2016 i 2016/2017. Według umowy, Eurosport nadal będzie posiadał wyłączne prawa telewizyjne oraz cyfrowe, w tym prawo do udzielenia sublicencji, do wszystkich meczów Bundesligi i 2. Bundesligi w 22 krajach Europy Północnej oraz Środkowo-Wschodniej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ciągu ostatnich czterech lat kanał Eurosport 2 ugruntował swoją pozycję wśród kibiców piłki nożnej jako nadawca Bundesligi – jednej z najlepszych lig świata. W każdej kolejce Eurosport 2 pokazuje pięć meczów na żywo, wzbogacając ramówkę programami ze skrótami spotkań i studiem meczowym. Dzięki produkcji w standardzie wysokiej rozdzielczości, Eurosport 2 będzie nadal dostarczał widzom produkt najwyższej jakości obrazu i dźwięku.

Wszystkie mecze na żywo w krajach objętych licencją będą również dostępne w usłudze Eurosport Player – płatnej telewizji internetowej Eurosportu, dostępnej użytkownikom w wersji mobilnej, na komputery osobiste oraz w Connected TV.

Podczas współpracy Eurosportu z Bundesligą niemieckie rozgrywki odniosły olbrzymi sukces finansowy oraz sportowy, stając się czołową ligą świata. Co więcej, niewątpliwy rozwój poszczególnych klubów doprowadził w 2013 roku dwie niemieckie drużyny, Bayern Monachium i Borussię Dortmund, do wielkiego finału Ligi Mistrzów.

Eurosport 2 zaczął transmitować Bundesligę w 2009 roku. Pierwsze przedłużenie umowy z DFL Sports Enterprises, komercyjnym ramieniem DFL, nastąpiło w 2011 r.

Jean-Thierry Augustin, dyrektor zarządzający Grupy Eurosport:
- Dzięki obszernym transmisjom Bundesligi Eurosport odgrywa kluczową rolę w powiększaniu grona jej kibiców poza rynkiem niemieckim. Relacje z Bundesligi są wzorem jakości w europejskim futbolu, dlatego jestem dumny z przedłużenia współpracy na dwa kolejne sezony

Jörg Daubitzer, dyrektor zarządzający DFL Sports Enterprises:
- Doceniamy wartość współpracy z Eurosportem, z którym udało nam się zbudować trwałe partnerstwo oparte na stabilności. W ciągu ostatnich czterech lat miał miejsce duży postęp zarówno co do ilości, jak i jakości przekazu telewizyjnego z niemieckich rozgrywek. Przedłużenie umowy z Eurosportem uzupełnia naszą strategię rozwoju Bundesligi, która z sukcesami jest realizowana od kilku lat.

22 państwa, których dotyczy umowa to: Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Węgry, Islandia, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Czarnogóra, Norwegia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwecja.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...