reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 12/2013

dodano: 2013-12-06 07:55 | aktualizacja: 2013-12-06 10:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 12/2013 okładka SAT Kurier 12/2013
15 tabletów pod choinkę
TOP 10 - Najlepsze produkty
Sukcesy i porażki w 2013 roku
Analiza rynku pay-tv w Polsce

TESTY:
- Golden Interstar Xpeed LX1/LX2/LX3 - odbiorniki Linux HD PVR Ready z gotowym oprogramowaniem

NOWE PRODUKTY:
- Opticum HD AX-ODiN
- Domowy odbiornik światłowodowy z OLC
- Televes DIGINOVA BOSS
- Wi.TV - telewizja na tablecie lub smartfonie

Listy kanałów:
- cyfrowe stacje radiowe FTA z satelity
- kanały DVB-T

- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


SAT KURIER 12/2013 - grudniowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

TOP 10 - Najlepsze produkty
Kontynuujemy publikację rankingu najlepszych produktów, bo poprzedni TOP 10 z 4 kategoriami: odbiorniki HD, odbiorniki Linux, odbiorniki DVB-T i konwertery (LNB) został bardzo dobrzez przyjęty. Ranking spodobał się naszym Czytelnikom, dlatego jest TOP 10 z kolejnymi produktami: telewizorami iDTV (z tunerami DVB-S/T),antenami satelitarnymi >1,2 m i >0,8 m oraz antenami DVB-T. Ranking jest subiektywnym spojrzeniem autora!

- 15 tabletów pod choinkę
Wybraliśmy 15 firm, które produkują tablety i sprzedają je w Polsce. Niektóre z nich mają kilka rodzajów tabletów o różnych parametrach technicznych i wielkości ekranu. Wybraliśmy też polskie marki - Manta, Ferguson czy Globo.

- Największe sukcesy i porażki 2013 roku
Jak co roku, prezentujemy subiektywny ranking pozytywnych i negatywnych wydarzeń w branży. Rok 2013 zapamiętamy przede wszystkim z wyłączenia nadajników analogowych i uruchomienia nc+. Dwanaście miesięcy, które minęły, pokazują też rosnącą rolę Internetu na rynku płatnej telewizji.

- Optymalizacja transponderów polskich platform na pozycji 13°E
W tekście przyjrzymy się obecnemu stanowi posiadania pojemności przez nc+ i Cyfrowy Polsat na satelicie – kto dysponuje jaką ilością miejsca i jak obecnie ją wykorzystuje. Sprawdzimy, ile dałoby się jeszcze usunąć dubli, gdyby operatorzy lepiej ze sobą współpracowali oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jakie są perspektywy rozwoju i pozyskania nowego miejsca, co jest niezbędne, aby myśleć o poszerzaniu oferty kanałów.

- 10 pytań i odpowiedzi Ultra HD (4K) i OLED TV
Ultra HD i OLED to dwie zupełnie nowe technologie dla widzów zainteresowanych doskonałą jakością, które są już równie potężne, jak w 2006 roku, gdy pojawiały się pierwsze telewizory HD. Teraz pojawia się Ultra HD z czterokrotną rozdzielczością HD 1080p. Technologia OLED łączy zalety superpłaskich paneli z najlepszą jakością obrazu. Jak na razie w Polsce to zabawki dla gadżeciarzy - stanowczo zbyt drogie. Chcemy odpowiedzieć na 10 najczęściej pojawiających się pytań na temat tych ekscytujących technologii przyszłości, by obalić mity.

- Analiza rynku pay-tv w Polsce
Odpowiednio 8 i 14 listopada 2013 roku grupy TVN i Cyfrowy Polsat podały swoje wyniki fi nansowe za trzy miesiące zakończone 30 września 2013 roku. Grupa Telekomunikacja Polska (Orange Polska) opublikowała najnowszy raport fi nansowy już 22 października. Liderem w Polsce pod względem liczby abonentów telewizji satelitarnej niezmiennie jest Cyfrowy Polsat, chociaż w porównaniu ze stanem sprzed roku, baza abonentów tej platformy zmniejszyła się o 32 tysiące klientów. Na drugim miejscu pod względem liczby abonentów uplasowała się platforma nc+, powstała z połączenia CYFRY+ i n, z 2,2 miliona klientów. Ostatnie miejsce na podium zajęła Orange z 702 tysiącami klientów, w tym 119 tysiącami klientów IPTV i 583 tysiącami klientów DTH (telewizji satelitarnej).

- Jak sprzedać kanały premium?
Jeszcze 10 lat temu telewizyjne kanały premium były symbolem luksusu i najwyższej jakości. Wielu Polaków nie wyobrażało sobie pakietu bez CANAL+ lub HBO. O filmach tam emitowanych rozmawiano w miejscach pracy i szkołach. Dzieci namawiały rodziców, żeby wykupić  abonament. Tłumaczyły, że w ten sposób zaoszczędzą na kinie. Przekładało się to na oglądalność. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Czy spoty wystarczą, żeby przekonać Polaków do premium? Wydaje się, że potrzeba tutaj nowych i niestandardowych działań. Aby to zrozumieć, trzeba zrozumieć, dlaczego kanały premium tracą na znaczeniu.

- Podróże z anteną - Azerbejdżan
Azerbejdżan jest republiką położoną w Azji na Zakaukaziu. Na północnym-zachodzie graniczy z Gruzją, na północy z Dagestanem, na zachodzie z Armenią, natomiast od południa - z Iranem. Granicę od strony wschodniej wyznacza Morze Kaspijskie. Stolicą jest Baku, położone na Półwyspie Apszerońskim nieopodal Morza Kaspijskiego. Powierzchnia Azerbejdżanu wynosi około 85 tys. km2.

- Targi, wystawy, konferencje w 2014
Prezentujemy wykaz targów, wystaw i konferencji związanych z branżą telewizyjną w 2014 roku.

- ZAP - nowości z satelity

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 12/2013.

Następne, wydanie SAT Kurier 1-2/2014 w połowie STYCZNIA 2014 r.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Magazyn SAT Kurier w 2014 roku będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 10 wydaniami - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2014 (Polska) lub 55 euro w Europie. Wydania 1-2 i 7-8 zostaną połączone.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2014 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 115 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2014 - 10 wydań + książka - tylko 115 zł

lub zamów "VADEMECUM NTC. WSZYSTKO O DVB-T" + książka tematyczna "ANTENY SATELITARNE" w promocyjnej cenie 39 zł

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...