reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Styczeń w BBC Knowledge: „Ocaleni z Holokaustu”

dodano: 2013-12-12 19:37 | aktualizacja: 2013-12-12 20:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Worldwide

BBC Knowledge W styczniu 2014 roku kanał BBC Knowledge (BBC Knowledge HD) zaprasza m.in. na takie programy jak: „James May: Co warto wiedzieć” (sezon 2.), „Szef jak szpieg” (sezon 3.), „Dragons' Den: Jak zostać milionerem” (sezon 7.), „Więźniarka Henia Bryer”, „Ocaleni z Holokaustu” i „Wpadki Top Gear”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2014 roku w BBC Knowledge i BBC Knowledge HD:

„James May: Co warto wiedzieć” 2
emisja: od środy, 15 stycznia 2014 roku o 22:00

Wartko prowadzony program popularno­naukowy, który pozwala poznać odpowiedzi na wiele frapujących pytań. Prosty, ale rzeczowy i konkretny przewodnik dla ludzi lubiących popisywać się wiedzą - a w nim wszystkie tematy, o których zawsze chciałoby się poczytać, ale nigdy nie było na to czasu... Pierwsza seria programu „Things You Need to Know” zawierała mnóstwo świeżych pomysłów, ciekawych faktów i nowych spojrzeń na ważne tematy. W drugiej serii usłyszymy o mózgu, ewolucji, Einsteinie, szybkości, inżynierii i różnych rzeczach, które mogą eksplodować. Dowiemy się, jak działa mózg, na czym polegał największy błąd Einsteina, jak zachodzą naturalne mutacje, jak powstał najmocniejszy materiał na świecie i jak ludzie będą podróżować w przyszłości.

„Szef jak szpieg” 3
emisja: od poniedziałku, 27 stycznia 2014 roku o 19:00

Dyrektorzy generalni 10 największych kanadyjskich korporacji dołączają incognito do własnych pracowników. W każdym odcinku poznajemy członka najwyższego kierownictwa jednej z kanadyjskich firm lub instytucji, który na pewien czas staje się szeregowym pracownikiem. Otrzymuje odpowiednie przebranie i stosowną „legendę”, aby wszyscy uwierzyli, że to po prostu „nowy”, którego trzeba wyszkolić. Pracując ramię w ramię ze swoimi podwładnymi, szefowie lepiej poznają wpływ swoich decyzji na osoby pracujące w firmie, dowiadują się, na ile pracownicy identyfikują się z pracodawcą, i odkrywają „cichych bohaterów”, dzięki którym wszystko sprawnie działa. To nietypowe doświadczenie pomaga im potem lepiej zarządzać firmą - ale też lepiej rozumieć ludzi. W tej serii zobaczymy między innymi, jak Rick Smiciklas, założyciel i dyrektor sieci restauracji Wild Wing, pracuje incognito we własnej firmie, a Andy Clark, założyciel firmy Clark Builders, po raz pierwszy od 30 lat zakłada pas z narzędziami i podejmuje ryzykowną, bezprecedensową decyzję, która może go zdemaskować.

„Dragons' Den: Jak zostać milionerem” 7
emisja: od poniedziałku, 6 stycznia 2014 roku o 20:00

Evan Davis przedstawia konkurs na najlepszy pomysł biznesowy. Pięcioro inwestorów - Peter Jones, Theo Paphitis, Deborah Meaden, James Caan i Duncan Bannatyne - ocenia szanse na sukces początkujących przedsiębiorców.
Zaproszeni goście przedstawiają swoje pomysły na biznes potencjalnym inwestorom - każdy ma trzy minuty na wprowadzenie ich w swoje plany, określenie potrzebnych środków i zachęcenie do zainwestowania. Biznesmeni szczegółowo analizują każdy projekt w wyczerpującej sesji pytań i odpowiedzi. W 7. serii początkujący przedsiębiorcy przedstawią między innymi projekt strasznego parku rozrywki, wielofunkcyjnej walizki, która po rozłożeniu staje się leżakiem, i serwisu społecznościowego dla smakoszy. W programie pojawi się także wynalazca z projektem elektrycznego samochodu - i pobije rekord wysokości sumy, jaką chciałby otrzymać od inwestorów. Ale czy wyjdzie ze studia z pieniędzmi?

„Więźniarka Henia Bryer”
emisja: niedziela, 19 stycznia 2014 roku o 22:00

Inwazja Niemiec hitlerowskich na Polskę dała początek II wojnie światowej - a wkrótce również eskalacji prześladowań Żydów. Wtedy także rozpoczęła się jedna z najbardziej fascynujących historii tej wojny. Dokument opowiada o młodej Polce, Heni, urodzonej w żydowskiej rodzinie należącej do klasy średniej. Henia w czasie okupacji straciła ojca, brata i siostrę, przeżyła cztery obozy koncentracyjne - aby w 1948 roku trafić do nowo powstającego państwa Izrael. Dziś Henia Bryer ma ponad osiemdziesiąt lat. Jej wstrząsające wspomnienia zaczynają się od wyrzucenia całej rodziny z domu w Radomiu i przeprowadzki do getta. Później Henia trafiła do obozu koncentracyjnego Plaszow (tego samego, którego więźniów ratował Oskar Schindler), następnie do Majdanka, Auschwitz i w końcu do Bergen-Belsen. Była więźniarka ze spokojem i godnością opisuje potworności obozów, okrucieństwo esesmanów, marsze śmierci. Opowiada także, jak dzięki zaradności i łutowi szczęścia udało jej się przeżyć. W swoim wyjątkowym testamencie opisuje, jak trafiła do Palestyny, jak uczestniczyła w powstawaniu Izraela, a potem - zakochana w młodym mieszkańcu Republiki Południowej Afryki (RPA) - przeprowadziła się do ojczyzny ukochanego, by tam zacząć nowe życie. Nakręcony przez kuzynkę Heni film opowiada historię przetrwania i jest ważnym świadectwem zarówno dla rodziny, jak i wszystkich Ocalonych.

„Ocaleni z Holokaustu”
emisja: niedziela, 26 stycznia 2014 roku o 22:00

„Ocaleni z Holokaustu” to opowieść o doświadczeniach ostatniego pokolenia Ocalonych. Choć ich wspomnienia są straszne, zdarzają się w nich także chwile nadziei i momenty człowieczeństwa. Usłyszymy opowieść córki, która wybłagała u esesmana życie dla swojej matki, poznamy historię uczucia między młodą więźniarką a brytyjskim żołnierzem, który pomagał wyzwolić obóz koncentracyjny Bergen-Belsen. „Ocaleni z Holokaustu” są świadectwem siły, determinacji i charakteru tych, którzy przeżyli. To jedna z ostatnich okazji, by usłyszeć te historie z pierwszej ręki - od Ocalonych nadal żyjących w Wielkiej Brytanii.

„Wpadki Top Gear”
emisja: od czwartku, 23 stycznia 2014 roku o 22:00

Richard Hammond przedstawia dwa wyjątkowo zabawne odcinki programu „Top Gear”. Przypomina w nich różne zadania, które wykonywała (czy raczej – próbowała wykonać) ekipa programu. „Top Gear: Wielkie porażki” to słynne, ambitne, ale też najgłupsze i często krępujące wyzwania oraz związane z nimi wpadki. Widzowie będą mogli zobaczyć fragmenty różnych serii programu i odcinków specjalnych, a także poznać kulisy niektórych spektakularnych porażek.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

599 zł Więcej...
reklama