reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Start Polsat Volleyball wciąż aktualny

dodano: 2013-12-15 16:48 | aktualizacja: 2013-12-16 10:27
autor: Łukasz Knapik | źródło: Tok FM/satkurier.pl

logo polsat Marian Kmita, dy­rek­tor ds. spor­tu w gru­pie Pol­sat, był gościem audycji „Program telewizyjny” w radiu Tok FM. Był pytany między innymi o planowany przez Polsat międzynarodowy kanał sportowy poświęcony wyłącznie siatkówce (umownie nazywany już przez rynek Polsat Volleyball, Polsat Siatkówka, itp.). O możliwości stworzenia takiej stacji mówi się już od 2010 roku (więcej tutaj i tutaj). - Stacja cały czas jest w opracowaniu, dlatego że jest problem praw do takiego kanału. Faktycznie to jest taka idee fixe prezesa (Zygmunta Solorza-Żaka - red.), żeby zaproponować FIVB ogólnoświatowy kanał, panglobalny, jak Eurosport, tylko że siatkarski - powiedział Marian Kmita. Dodał, że Polsat ma opracować biznesplan i przygotować współrzędne do uruchomienia kanału.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Dużą rolę miał i ma odegrać w tym projekcie prezes PZPS, Mirosław Przedpełski, który został równocześnie wiceprezesem FIVB ds. marketingu. Te sprawy się toczą. Są skomplikowane, dlatego że poszczególne federacje musiałyby zadeklarować część praw telewizyjnych, które posiadają, za darmo do takiego kanału - powiedział w radiu Tok FM Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w grupie Polsat.

Dodał, że obecnie prace nad kanałem nie toczą się szybko, bowiem Mirosław Przedpełski i Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) angażują się w organizację mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce.

- Mundial w Polsce to naprawdę będzie duża sprawa. Myślę, że po tym mundialu wrócimy na poważnie do tego kanału. Pozycja Polsatu w FIVB jest w ogóle bardzo silna, bo wszyscy są zachwyceni jakością produkcji telewizyjnej, którą wysyłamy w świat przy okazji meczów reprezentacji Polski, np. w Lidze Światowej. Teraz bardzo poważne rozmowy są prowadzone, żeby telewizja Polsat wyprodukowała sygnał z wszystkich meczów siatkarskich z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Także wszystko, co dotyczy siatkówki i co pokazujemy na zewnątrz, traktowane jest bardzo poważnie i jest to taki fajny polski produkt - powiedział w radiu Tok FM Marian Kmita.

- My zapłaciliśmy kolosalne pieniądze za to, żeby mistrzostwa świata w siatkówce odbyły się w Polsce i to mówię bez cudzysłowiu. Prezes Solorz zafundował Polsce mistrzostwa świata w siatkówce. Oczywiście jest w tym jakiś szacunkowy cel biznesowy, ale on zawsze obarczony jest potężnym ryzykiem. My kupowaliśmy prawa do mistrzostw świata w siatkówce w roku 2008. Rynek reklamowy był zupełnie inny. Nie było wtedy jeszcze mowy o kryzysie. Dzisiaj jesteśmy w trudnej sytuacji, bo trzeba to jakoś wszystko powiązać, poskręcać, ale nie uchylamy się od tego. Chcemy wykonać to zadanie najlepiej jak potrafimy. Jesteśmy dumni z tego, że taka impreza jest w Polsce i że Polsat ma przyjemność uczestniczyć w tym, bo nie jest organizatorem, ale na poziomie partnera Polskiego Związku Piłki Siatkowej - dodał.

Przypomnijmy, iż w portfolio Cyfrowego Polsatu jako nadawcy są następujące kanały sportowe: Polsat Sport, Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Extra HD i Polsat Sport News. W przygotowaniu jest kanał Polsat Sport Weekend (więcej tutaj), a w przeszłości istniał jeszcze kanał Polsat Futbol, poświęcony wyłącznie piłce nożnej (więcej tutaj). Nadawca, w związku z ostatnim zakupem praw piłkarskich m.in. do Euro 2016 i spotkań polskiej reprezentacji (więcej tutaj), rozważa uruchomienie kolejnego kanału sportowego (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...