reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Trwam i Radio Maryja od 1 stycznia z 13°E?

dodano: 2013-12-16 14:37 | aktualizacja: 2013-12-18 15:39
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Trwam o poranku

TV Trwam Wszyscy widzowie, którzy dotychczas nie mogli oglądać przekazu TV Trwam z satelity z uwagi na brak dostępu do sygnału z pozycji 19,2°E, zyskają dostęp do kanału od 1 stycznia 2014 roku, podano 16 grudnia 2013 roku na profilu Trwam o poranku na Fecebooku, jednak wpisy po jakim czasie zostały usunięte. Zgodnie z wcześniej podanymi informacjami, z początkiem 2014 roku ruszyć miałaby transmisja TV Trwam z satelity Eutelsat Hot Bird 13 (13°E). Przekaz byłby niekodowany.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie podano szczegółów technicznych transmisji - nie jest znana częstotliwość przekazu, brak informacji, czy będzie to transmisja w MPEG-2 (dostępna dla tunerów SD) oraz czy oznacza to docelowo wyłączenie transmisji z satelity ASTRA 2C (19,2°E).

Całkiem niedawno, bo 20 października 2013 roku na portalu satkurier.pl pojawił się blog o ewentualnym pojawieniu się TV Trwam w nc+ i Cyfrowym Polsacie (więcej tutaj).

Aktualizacja

Z profilu Trwam o poranku na Facebooku zniknęły wpisy dotyczące uruchomienia od 1 stycznia 2014 roku kanału TV Trwam na satelicie Eutelsat HOT BIRD 13°E.

Pojawia się pytanie, dlaczego wpisy zostały usunięte z Facebooka. Czy ktoś celowo wprowadził widzów w błąd? Czy może profilem zarządzają niekompetentne osoby? A może TV Trwam nie chce na razie nagłośnienia tematu, ponieważ mogłoby to wpłynąć na opóźnienie uruchomienia sygnału w MUX 1? A może ktoś pomylił HOT BIRD-a z DVB-T i TV Trwam pojawi się w MUX 1 od 1 stycznia 2014 roku? Są to tylko spekulacje, jednak temat wydaje się dość kontrowersyjny.

Aktualizacja

Redakcja satkurier.pl otrzymała nieoficjalną informację od jednego z operatorów satelitarnych, że TV Trwam nie ma w planach nadawania na satelicie Eutelsat HOT BIRD (13°E).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter Extender HDMI Megasat Mini do 15m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Mini firmy Megasat do bezprzewodowej transmisji sygnału...

490 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...
reklama