reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Trwam i Radio Maryja od 1 stycznia z 13°E?

dodano: 2013-12-16 14:37 | aktualizacja: 2013-12-18 15:39
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: Trwam o poranku

TV Trwam Wszyscy widzowie, którzy dotychczas nie mogli oglądać przekazu TV Trwam z satelity z uwagi na brak dostępu do sygnału z pozycji 19,2°E, zyskają dostęp do kanału od 1 stycznia 2014 roku, podano 16 grudnia 2013 roku na profilu Trwam o poranku na Fecebooku, jednak wpisy po jakim czasie zostały usunięte. Zgodnie z wcześniej podanymi informacjami, z początkiem 2014 roku ruszyć miałaby transmisja TV Trwam z satelity Eutelsat Hot Bird 13 (13°E). Przekaz byłby niekodowany.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nie podano szczegółów technicznych transmisji - nie jest znana częstotliwość przekazu, brak informacji, czy będzie to transmisja w MPEG-2 (dostępna dla tunerów SD) oraz czy oznacza to docelowo wyłączenie transmisji z satelity ASTRA 2C (19,2°E).

Całkiem niedawno, bo 20 października 2013 roku na portalu satkurier.pl pojawił się blog o ewentualnym pojawieniu się TV Trwam w nc+ i Cyfrowym Polsacie (więcej tutaj).

Aktualizacja

Z profilu Trwam o poranku na Facebooku zniknęły wpisy dotyczące uruchomienia od 1 stycznia 2014 roku kanału TV Trwam na satelicie Eutelsat HOT BIRD 13°E.

Pojawia się pytanie, dlaczego wpisy zostały usunięte z Facebooka. Czy ktoś celowo wprowadził widzów w błąd? Czy może profilem zarządzają niekompetentne osoby? A może TV Trwam nie chce na razie nagłośnienia tematu, ponieważ mogłoby to wpłynąć na opóźnienie uruchomienia sygnału w MUX 1? A może ktoś pomylił HOT BIRD-a z DVB-T i TV Trwam pojawi się w MUX 1 od 1 stycznia 2014 roku? Są to tylko spekulacje, jednak temat wydaje się dość kontrowersyjny.

Aktualizacja

Redakcja satkurier.pl otrzymała nieoficjalną informację od jednego z operatorów satelitarnych, że TV Trwam nie ma w planach nadawania na satelicie Eutelsat HOT BIRD (13°E).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

449 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt Light

Wielostrumieniowy (dekoduje 4 kanały HD jednocześnie) i wielosystemowy moduł CI....

349 zł Więcej...
reklama