reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Seks w wielkim mieście” w TV6

dodano: 2013-12-17 19:29 | aktualizacja: 2013-12-17 20:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polsat

TV 6 Szóstka TV6 Uznany za jeden z najlepszych seriali wszech czasów, obsypany nagrodami (łącznie 128 nominacji i 45 trofeów, w tym 8 Złotych Globów i 7 Emmy), entuzjastycznie przyjęty przez widownię i recenzentów - „Seks w wielkim mieście”, po latach nieobecności w niekodowanej telewizji, będzie można oglądać już od 1 stycznia 2014 roku w Szóstce (TV6). W każdą środę o 21:30 - i dodatkowo w niedzielę o tej samej porze - emitowane będą trzy odcinki serialu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Punktem wyjścia tej humorystycznej i bezceremonialnie szczerej opowieści o przyjaźni, związkach, seksie, randkach i poszukiwaniu miłości w dzisiejszym świecie, są perypetie czterech singielek z Nowego Jorku.

Główna bohaterka serialu, Carrie Bradshaw (w tej roli Sarah Jessica Parker), to artystyczna i nieco neurotyczna dusza, uzależniona od mody i drogich butów. Jest autorką poczytnych felietonów o życiu erotycznym na Manhattanie, które okazuje się prawdziwym gąszczem pułapek i komicznych sytuacji.
 
Niewyczerpanym źródłem tematów, których starczyłoby na zapełnienie łamów kilku dzienników, są dla Carrie przeżycia jej własne i jej przyjaciółek: Mirandy (Cynthia Nixon) - nieznoszącej sentymentalizmu pragmatycznej prawniczki, Samanthy (Kim Cattrall) - nienasyconej uwodzicielki i przebojowej właścicielki agencji PR oraz Charlotte (Kristin Davis) - prowadzącej galerię sztuki romantyczki, marzącej o zamążpójściu i gromadce dzieci.
 
Odważna, błyskotliwie napisana, niezwykle stylowo zrealizowana, a przede wszystkim brawurowo i z wdziękiem zagrana przez odtwórczynie głównych ról, komediowa seria zdobyła rzesze wielbicieli na całym świecie, wśród których, oprócz zwykłych kobiet, znalazły się gwiazdy show-biznesu, projektanci mody, a także pokaźny odsetek mężczyzn, którzy przyznają, że oglądają serial w celach... edukacyjnych.
 
Miliony kobiet identyfikowały się z bohaterkami „Seksu w wielkim mieście” - ich marzeniami, poglądami i zachowaniami. W ich słabościach, niepowodzeniach i katastrofach rozpoznawały swoje własne problemy, z których dla odmiany mogły się wreszcie serdecznie pośmiać, dzięki geniuszowi komediowemu twórców serialu. Jeden z nich, Michael Patrick King, tłumaczył ten fenomen wyjątkowym doborem scenarzystek serialu: „Nie trzeba być singielką, by nad nim pracować, nie trzeba być nawet kobietą, ale trzeba być szczerym i gotowym opowiadać nawet najbardziej żenujące sytuacje ze swojego życia” i dodawał: „kiedy ktoś z nas miał fatalną randkę, od razu wiedziałem, że powstanie świetny odcinek”...

„Seks w wielkim mieście” - emisja w środy (od 1 stycznia 2014 roku) o 21:30 i niedziele o 21:30 w TV6.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...