reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-06-01 - 2023-06-02

Wymiana praw sportowych między TVP i nc+?

dodano: 2013-12-18 16:03 | aktualizacja: 2013-12-18 16:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Przegląd Sportowy

Igrzyska Olimpijskie TVP i nc+ negocjują wzajemną wymianę posiadanych przez siebie praw telewizyjnych - informuje „Przegląd Sportowy”. W wyniku tych rozmów, widzowie kanału nSport (nSport HD) zobaczą wybrane transmisje z zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Telewizja Polska, na podstawie wcześniejszych ustaleń, ma już sublicencję na piłkarską Ligę Mistrzów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Trwają wzajemne ustalenia, dlatego nie mogę mówić o tym szczegółowo - powiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Włodzimierz Szaranowicz, szef redakcji sportowej TVP. - Nasza współpraca [z nc+ - red.] nie dotyczy tylko igrzysk i Ligi Mistrzów. Zaczynając ją w 2012 roku rozmawialiśmy o różnych prawach, którymi barterowo możemy się rewanżować za mecze piłkarskie - dodał.

Telewizja publiczna zdecydowała się oddać część Igrzysk, bo nawet prawa do sublicencji na piłkarską Ligę Mistrzów (LM) były dla niej bardzo kosztowne - pisze „Przegląd Sportowy”. Według nieoficjalnych informacji, trzy sezony LM kosztowały nSport - wówczas funkcjonujący jeszcze jako samodzielny podmiot w ramach platformy n - 53 mln euro, a sublicencja wyceniana była na około 10 mln euro. Gdy po raz pierwszy Champions League „rozbijano” pomiędzy dwie telewizje (w 2009 roku) publiczny nadawca był skłonny negocjować do połowy tej kwoty, a rozgrywki przejął wtedy Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...