reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UKE uzgadnia z TV Odra MUX lokalny

dodano: 2013-12-19 05:11 | aktualizacja: 2013-12-19 21:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl/tvpolsat.info

TV Odra NTL Radomsko (Grupa TVN) i TVT szykują się do startu multipleksów lokalnych (MUX lokalny). W pierwszym, obok NTL Radomsko, mają pojawić się także 4fun.tv i TV.Disco (więcej tutaj), a w drugim - TVT, 4fun.tv, TV.Disco, STARS.TV i TVR (więcej tutaj). Niebawem w Polsce rozpocząć nadawanie mogą kolejne multipleksy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Piotr Jaszczuk, doradca prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), informuje serwis wirtualnemedia.pl, że UKE prowadzi uzgodnienia z TV Odra (Polskie Media/Cyfrowy Polsat) dotyczące częstotliwości w Świdnicy, Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Głogowie, Legnicy, Lubinie oraz Jeleniej Górze. W pierwszych miesiącach 2014 roku ogłoszony ma zostać też konkurs na operatora multipleksu nadającego z nadajników w Lubaniu (dziś TV Łużyce), Jeleniej Górze, Bolesławcu i Chojnowie.

Jak wyjaśnia serwisowi tvpolsat.info Mariusz Walkiewicz, szef sieci TV Odra, trwają rozmowy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej i z lokalnymi podmiotami. Szef sieci tłumaczy również, że NTL Radomsko i TVT są w innej sytuacji niż TV Odra.

- Sytuacja w Radomsku i Rybniku jest inna, ponieważ tam zainteresowanie częstotliwościami wyrazili jedynie dotychczasowi nadawcy, więc proces przyznania im tych częstotliwości był prosty. W lokalizacjach Odry zgłosiło się więcej chętnych, więc nie unikniemy konkursów na operatorów multipleksów lokalnych - poinformował serwis tvpolsat.info Mariusz Walkiewicz, szef sieci TV Odra.

Więcej będzie wiadomo w pierwszym kwartale 2014 roku.

Nadawcą stacji skupionych w sieci TV Odra (nadających naziemnie analogowo w zachodniej Polsce) jest spółka Polskie Media. Jest ona również nadawcą kanałów TV4 i TV6. Jej właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi był Zygmunt Solorz-Żak. Pod koniec marca 2013 roku Cyfrowy Polsat (którego właścicielem, wraz z partnerami i podmiotami zależnymi, jest również Zygmunt Solorz-Żak) poinformował, że przejmuje Polskie Media (więcej tutaj i tutaj). Transakcja objęła również koncesje regionalne (TV Odra).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

42 zł Więcej...
reklama