reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP ujawnia logo i kolorystykę TVP ABC. Kiedy start?

dodano: 2013-12-21 03:22 | aktualizacja: 2013-12-21 08:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TVP Telewizja Polska szykuje się do startu kanału TVP ABC przeznaczonego dla dzieci. Stacja ma pojawić się w pierwszym multipleksie (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj). Według informacji podawanych dotąd przez nadawcę, kanał ruszy w kwietniu 2014 roku. Tymczasem w połowie grudnia br. w serwisie internetowym publicznej telewizji z programem dla prasy pojawił się, na razie pusty, folder TVP ABC. Czy może to oznaczać przyspieszenie startu? Zwłaszcza w kontekście ostatniego porozumienia Telewizji Polskiej z Fundacją Lux Veritatis, nadawcą TV Trwam, na mocy którego od 15 lutego 2014 roku katolicka stacja zajmie jedno miejsce TVP w MUX 1 (więcej tutaj i tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP zdecydowała, że 2/8 pojemności MUX 1, jakie będzie mogła wykorzystywać od 15 lutego 2014 roku, przeznaczy na kanał TVP1 HD (więcej tutaj).

- Rezygnujemy z SD, zostawiając HD - poinformował portal satkurier.pl Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

Przypomnijmy, iż z informacji, jakie redakcja satkurier.pl otrzymała z różnych źródeł, wynika, że TVP do 27 kwietnia 2014 roku będzie używała 2/8 pojemności MUX 1 (a nie 1/8, którą docelowo wykorzysta na kanał TVP ABC), ponieważ kanał Fokus TV nie jest jeszcze gotowy do startu (więcej tutaj i tutaj). TV Trwam wystartuje 15 lutego 2014 roku. Stopklatka TV jest podobno gotowa do startu i być może rozpocznie nadawanie od 15 lutego 2014 roku (więcej tutaj).

Co stanie się z kanałem TVP ABC? Jeśli według informacji Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), TVP ma 2/8 pojemności MUX 1 od 15 lutego do 27 kwietnia 2014 roku, a według informacji TVP, pozostawiony zostanie kanał TVP1 HD, to kanał TVP ABC wystartuje dopiero 28 kwietnia 2014 roku, ale jeżeli Stopklatka TV nie zgłosi się do emisji wcześniej, to TVP ABC może rozpocząć testy po 15 lutego przyszłego roku.

TVP ABC ma także gotową ofertę programową, bowiem ramówka kanału ma się opierać głównie o bogate archiwa Telewizji Polskiej (więcej tutaj), a to ułatwia start.

Ponadto w materiałach Biura Reklamy TVP S.A. znajdziemy już logo i kolorystykę TVP ABC.

Obecnie w portfolio Telewizji Polskiej są następujące kanały: TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP2 HD, TVP HD, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Sport, TVP Seriale, TVP Rozrywka, internetowy TVP Parlament, TVP Żagle, TVP Info i programy 16 ośrodków regionalnych TVP, skupione we wspólnym paśmie TVP Regionalna. W przygotowaniu są: TVP Dokument (więcej tutaj), dziecięcy TVP ABC i TVP Sport HD, który ruszy 12 stycznia 2014 roku (więcej tutaj i tutaj). W połowie lat 90-tych ubiegłego wieku, przez krótki czas, TVP nadawała również kanał Tylko Muzyka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...