reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dr Quinn” - sezon 1. w styczniu w CBS Drama

dodano: 2013-12-27 11:41 | aktualizacja: 2013-12-27 14:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: CBS Drama

CBS Drama Pod koniec lat 60. XIX wieku Dr Michaela „Mike” Quinn, kobieta o liberalnych poglądach i medycznym wykształceniu zdobytym w Bostonie, zjawiła się w małym miasteczku Beacon Hill w Colorado Springs. Któż z nas nie pamięta tej historii... Piękna i dobra dr Quinn trafia do małej miejscowości, by walczyć nie tylko z chorobami, ale także ze stereotypami. Zyskuje nową rodzinę i wielką wspaniałą miłość. Losy Michaeli Quinn (w tej roli niezapomniana Jane Seymour) oraz Sully’ego (Joe Lando) już od 13 stycznia 2014 roku, w dni powszednie o godzinie 18:00 w CBS Drama.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Michaela Quinn pracowała w Bostonie jako lekarz tylko dzięki osobie swego ojca, który stanowił dla niej ogromne wsparcie. Po jego śmierci, mimo że sama także posiadała wykształcenie medyczne, musiała pogodzić się z brutalną rzeczywistością - nie było już dla niej pracy. „Mike” postanowiła aplikować na stanowisko lekarza w małym miasteczku Bacon Hill i ku swemu zaskoczeniu została od razu przyjęta. Spakowała zatem kufry pełne pięknych sukni oraz lekarską torbę i wyruszyła w podróż, mającą odmienić jej życie.

Na miejscu okazało się, że nikt nie podejrzewał, iż pod imieniem „Mike” kryje się kobieta! Pastor, sklepikarz, ani nawet kowal nie kryli swego zdziwienia, na widok młodej damy w eleganckim stroju, która przyjechała, by leczyć okolicznych mieszkańców.

Już w 1. sezonie serialu okazuje się, że Dr Quinn różni od konserwatywnych mieszkańców Beacon Hill właściwie wszystko. Jest ona inaczej od nich ubrana, nie umie jeździć konno, ani prowadzić domu. Jest przy tym niezależna, inteligentna i samodzielna na tyle, że nie potrzebuje narzeczonego, co budzi w owych czasach wielkie zdziwienie. Ponadto nie zgadza się z szerzącą się dookoła dyskryminacją Indian i nie boi się wyrażać swoich poglądów na ten temat. Te cechy jej charakteru oraz nietypowy zawód od razu przysparzają jej wrogów! Na szczęście „Mike” znajduje  przyjaciółkę w osobie wdowy Cooper. Ogromną pomoc otrzymuje także od Sully’ego. Mężczyzna, który postanowił zamieszkać wśród Indian po śmierci ukochanej żony, wynajmuje jej swój stary dom. Od samego początku lekarka staje przed trudnymi zadaniami zawodowymi. Musi między innymi zawalczyć z epidemią, która zagrozi mieszkańcom, a także samej Michaeli. W jednym z kolejnych odcinków zasoby wody ulegną zakażeniu rtęcią i „Mike” będzie próbowała odszukać źródło problemu.

„Dr Quinn” - sezon 1. emisja od poniedziałku do piątku (od 13 stycznia 2014 roku) o 18:00, powtórki następnego dnia o 9:00 i 14:00; odcinki z całego tygodnia w soboty od 14:00 w CBS Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

759 zł Więcej...