reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Emisja TV Łużyce będzie kolidować z czeskim DVB-T?

dodano: 2014-01-03 00:27 | aktualizacja: 2014-01-06 01:24
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: SatKurier.pl, Inf. własna

TV Łużyce Uważni czytelnicy satkurier.pl raportują do redakcji swoje obawy dotyczące planowanego uruchomienia cyfrowego multipleksu TV Łużyce. Problemem jest kanał wybrany do emisji - przypomnijmy, że ma być to k. 38 (610 MHz). Na tej samej częstotliwości blisko polskiej granicy prowadzona jest emisja czeskiego drugiego multipleksu i pojawiają się obawy, że emisje będą się wzajemnie zakłócać.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Emisja multipleksu lokalnego TV Łużyce ma szansę ruszyć w pierwszym kwartale 2014 roku. Wcześniej musi zostać rozstrzygnięty konkurs na operatora multipleksu, gdyż wstępnie zainteresowanie zostania operatorem zgłosiły oprócz TV Łużyce także dwie inne firmy.

Dopiero po wyborze operatora multipleks będzie mógł ruszyć. TV Łużyce, niezależnie od tego, czy operatorem zostanie, czy nie - ma zagwarantowane miejsce.

Emisja multipleksu ma być realizowana na kanale 38 (610 MHz) na obszarze Lubań-Jelenia Góra-Bolesławiec-Chojnów. Ta informacja jest w pewnym sensie zaskoczeniem, gdyż pierwotnie zapowiadano przekaz na kanale 44 (658 MHz) z mocą 10 kW, kierunkowo z obiektu RTON Lubań/Nowa Karczma. Nie wiadomo skąd ta zmiana, ale może ona sprawić problemy odbiorcom.

Na kanale 38 (610 MHz) z czeskiego obiektu Trutnov/Cerna Hora z mocą 100 kW emitowany jest drugi multipleks z kanałami: Nova, Prima, TV Barrandov, Nova Cinema i Prima Cool. Przekaz z tego nadajnika jest miejscami odbierany na obszarach, na których miałaby zostać uruchomiona cyfrowa emisja TV Łużyce. W efekcie czytelnicy piszący do redakcji mają poważne obawy iż po starcie emisji będą problemy z odbiorem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...