reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Emocjonujący luty w BBC HD

dodano: 2014-01-07 20:22 | aktualizacja: 2014-01-07 21:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Worldwide

BBC HD new 1.10.2010 W lutym 2014 roku kanał BBC HD szczególnie poleca swoim widzom takie pozycje jak: „Firma na medal” (sezon 1.), „Wielka Rafa Koralowa”, „Z pamiętnika położnej” (sezon 1.) i „Zakochane kobiety”.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luty 2014 roku w BBC HD:

„Firma na medal” 1
emisja: od niedzieli, 9 lutego 2014 roku o 20:10

Interesujące spojrzenie na pracę i rywalizację firm, z których usług korzystamy na co dzień. W każdym odcinku zobaczymy trzy osoby prowadzące podobną działalność i konkurujące ze sobą w jednej miejscowości. Zwycięzca może być tylko jeden! Postaramy się dokładnie przyjrzeć autentycznej rywalizacji i postawić przed przedsiębiorcami nowe zadania - tak aby musieli wykorzystać całą swoją wiedzę i talent do interesów, po raz pierwszy stając twarzą w twarz z konkurencją. Program pokaże, kto jest najlepszy! Pod koniec każdego odcinka rywale ściskają dłoń zwycięzcy i przyznają: „To ty jesteś najlepszy!”.

„Wielka Rafa Koralowa”
emisja: od niedzieli, 16 lutego 2014 roku o 21:50

Australijska Wielka Rafa Koralowa to niemal symbol - jeden z cudów świata natury i największa na Ziemi pojedyncza struktura stworzona przez żywe organizmy. Z tego programu dowiemy się, jak rafa powstała i w jaki sposób nieustannie się zmienia, reagując na naturalny, odwieczny rytm pogody, przypływów i odpływów, Słońca i Księżyca. Choć ekosystem Wielkiej Rafy Koralowej pokrywa powierzchnię większą niż Wielka Brytania, sama rafa zajmuje tylko 7 procent tego obszaru. Reszta to właśnie ekosystem, składający się z różnych środowisk: wysp, dżungli, bagien namorzynowych, słonych równin i łąk wodorostów połączonych rozległą, głęboką laguną. Bez nich rafa nie mogłaby istnieć - a i one same powiązane są skomplikowanym systemem współzależności. Wiele zwierząt pokonuje ogromne odległości, aby dotrzeć do Wielkiej Rafy Koralowej: żółwie morskie migrują tysiące kilometrów przez Ocean Spokojny, wieloryby przypływają tu z Antarktyki... W ostatnim odcinku dowiemy się, w jaki sposób rafa jest żywotnie powiązana z całą resztą naszej planety - i w jaki sposób wpłyną na nią zmiany klimatu. Seria „Wielka Rafa Koralowa” pozwala dostrzec całą magię tego niezwykłego ekosystemu, zobaczyć jego naturalne piękno, odkryć zaskakujące tajemnice - i zrozumieć, dlaczego jego funkcjonowanie jest tak istotne dla całego życia na Ziemi.

„Z pamiętnika położnej” 1
emisja: od piątku, 28 lutego 2014 roku o 21:00

Poruszająca, ciepła, zabawna i, co najważniejsze, osadzona w realiach życia opowieść o pracy położnych oraz o rodzinach żyjących we wschodnim Londynie w latach pięćdziesiątych. Serial oparty jest na bestsellerowych wspomnieniach zmarłej dwa lata temu Jennifer Worth. Kiedy Jenny Lee po raz pierwszy pojawia się na londyńskim East Endzie, nie ma pojęcia o trudnościach, o biedzie, o prawdziwym życiu. Wychowana w zamożnym domu na angielskiej prowincji spędziła jakiś czas w Paryżu. Życie stało przed nią otworem, mogła zostać, kimkolwiek chciała. Została pielęgniarką - a teraz, jako świeżo upieczona położna, trafia do pracy w najbiedniejszej części miasta. Życie na East Endzie diametralnie różni się od tego, do czego przywykła nie tylko w rodzinnym domu, ale także w szpitalach, w których uczyła się zawodu. Po ulicach plączą się gromady dzieciaków - w większości rodzin jest ich od szóstki do dziesiątki - a na całą dzielnicę przypada jeden oddział położniczy z ośmioma łóżkami. Nic dziwnego, że większość porodów odbywa się w domu... Niestety, w żadnym domu nie ma ciepłej wody w kranie, a w większości nawet łazienki. W serialu śledzimy losy Jenny i jej pierwsze spotkania z pacjentkami: Conchitą, która jest w 25. ciąży, czy Mary, piętnastoletnią, ciężarną prostytutką. Nasza bohaterka przeżywa szok - ale szybko uczy się kochać mieszkańców East Endu. „Z pamiętnika położnej” to fascynująca opowieść o narodzinach, życiu i śmierci oraz o wspólnocie u progu ogromnych przemian społecznych - i rzadka okazja do poznania świata, który wygląda zupełnie inaczej niż obecnie.

„Zakochane kobiety”
emisja: od piątku, 28 lutego 2014 roku o 21:50

Efektowna adaptacja prozy D.H. Lawrence’a - opowieści o miłości i relacjach między mężczyznami a kobietami. W rolach głównych zobaczymy Rosamund Pike i Rachael Stirling. Film „Zakochane kobiety ” opowiada o życiu dwóch sióstr, Ursuli i Gudrun Brangwen, zmagających się ze swoimi miłościami, pragnieniami i namiętnościami. Powieść Lawrence’a ukazała się po raz pierwszy w 1920 r. i wywołała falę oburzenia obyczajową śmiałością połączoną z dosłownością opisów. Wkrótce też znalazła się na indeksie - podobnie jak „The Rainbow”, wcześniejsza powieść pisarza, poruszająca problematykę pożądania, związków lesbijskich czy trudnej sytuacji kobiet. Serial łączy elementy obu tych powieści. To historia o miłości, o relacjach między mężczyznami a kobietami i o wywołanych przez I wojnę światową gwałtownych zmianach, w wyniku których spokojna, wiejska społeczność w przyspieszonym tempie wchodzi w epokę dwudziestowiecznej nowoczesności. Ursula pracuje jako nauczycielka w prowincjonalnym, górniczym miasteczku. Jej siostra Gudrun jest artystką obracającą się w kręgach londyńskiej cyganerii. Film opowiada o ich relacjach z dwoma mężczyznami: szkolnym inspektorem Rupertem Birkinem i przemysłowcem Geraldem Crichem. Przyjaźń Ursuli i Ruperta stopniowo przeradza się w miłość, natomiast burzliwy i destrukcyjny związek Gudrun i Geralda zaczyna wymykać się spod kontroli. Kulminacją całej historii będzie zagraniczna podróż, która skończy się katastrofą i rozpaczą.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...