reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cykl „Po zmierzchu” - piątki z horrorami w Ale Kino+

dodano: 2014-01-08 16:54 | aktualizacja: 2014-01-08 17:15
autor: Łukasz Knapik | źródło: CANAL+ Cyfrowy

Ale Kino+ Listopad 2011 W ramach cyklu „Po zmierzchu” Ale Kino+ (Ale Kino+ HD) zaprasza na trzy głośne horrory w reżyserii współczesnych mistrzów kina grozy - „Oczy Julii”, „Wzgórza mają oczy” i „Lustra”. Premiery w piątki od 10 do 24 stycznia 2014 roku po 21:00.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Cykl w Ale Kino+ (Ale Kino+ HD) otworzy horror „Oczy Julii” (2010) w reżyserii Guillema Moralesa, z nominowaną do Nagrody Goya Belén Ruedą, jedną z najciekawszych współczesnych aktorek hiszpańskich. Za produkcję odpowiadał Guillermo del Toro, autor głośnego „Labiryntu fauna”. Główną bohaterką filmu jest kobieta po operacji oczu. Nie wolno jej zdjąć opatrunku przed upływem dwóch tygodni, bo efekt operacji zostanie zaprzepaszczony. Wkrótce Julia zaczyna podejrzewać, że każdy jej krok obserwuje zagadkowa postać. Wokół kobiety dzieje się coś, czego nikt inny nie dostrzega... Premiera: piątek, 10 stycznia br., o 21:45.

Tydzień później Ale Kino+ (Ale Kino+ HD) pokaże „Wzgórza mają oczy” - efektowny remake horroru Wesa Cravena z 1977 roku. Za kamerą stanął Alexandre Aja, który wzbogacając scenariusz o nowe wątki, pozostał wierny klimatowi oryginału. Plastyczne, przykurzone zdjęcia, szorstkie kadry i efekty specjalne, które technikę komputerową połączyły z tradycyjnymi metodami, dają wrażenie świeżości i zręcznie wymykają się hollywoodzkim modom. Fabuła filmu zasadza się wokół wycieczki rodziny Carterów do Kalifornii. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, kiedy bohaterowie korzystają ze skrótu przez pustynię. Wkrótce okazuje się, że okoliczne wzgórza zamieszkują wygłodniałe mutanty -ofiary testów nuklearnych prowadzanych przez amerykańską armię. Premiera: piątek, 17 stycznia br., o 23:55.

Na zakończenie cyklu Ale Kino+ (Ale Kino+ HD) zaprasza na „Lustra” - horror, w którym Alexandre Aja pokazuje strach czający się w lustrzanym odbiciu. W roli głównej - Kiefer Sutherland, niezapomniany agent Jack Bauer z serialu „Przez 24 godziny”. Alexandre Aja chciał wpłynąć na widza tak, aby poczuł on niepokój, gdy następnym razem spojrzy na swoje odbicie. W jednym z wywiadów powiedział: Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co łączy nas z własnym odbiciem. Niektórzy uwielbiają się przeglądać, inni tego nienawidzą. W lustrach można dostrzec coś, co skrywa się w naszej podświadomości. Chciałem zrobić film pokazujący strach w nowy sposób. Bohaterem filmu jest były detektyw, Ben Carson, który podejmuje pracę nocnego strażnika, pilnującego ruin spalonego centrum handlowego. Po gigantycznym pożarze, podczas którego zginęło wielu ludzi, w ogromnym budynku zostały nienaruszone tylko lustra. Carson zaczyna w nich dostrzegać przerażające obrazy z przeszłości, a co gorsza, odczuwa to, co widzi. Chcąc wyjaśnić dręczące go wizje, postanawia zbadać sprawę tajemniczego samobójstwa poprzedniego strażnika. Premiera: noc z piątku na sobotę, z 24 na 25 stycznia br., o 00:30.

Cykl „Po zmierzchu” w piątki po 21:00 w Ale Kino+ i Ale Kino+ HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...