reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Edusat ogranicza wydawanie „Dziennika Trybuny”

dodano: 2014-01-09 18:38 | aktualizacja: 2014-01-09 19:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl

Edusat HD „Dziennik Trybuna” od 3 stycznia 2014 roku ukazuje się trzy (poniedziałek, środa i piątek), a nie pięć razy w tygodniu. Z końcem stycznia br. w tytule będą wprowadzane następne zmiany. Wydawcą gazety jest Edusat Sp. z o.o. (więcej tutaj), nadawca kanałów telewizyjnych Edusat i Edusat HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Powodem zmiany cyklu wydawniczego dziennika jest jego sytuacja finansowa.

- Decyzje związane ze zmianą składu redakcji leżą w gestii właściciela redakcji, ale na razie nic mi nie wiadomo, by takie miały zostać wprowadzone - powiedziała serwisowi press.pl Agnieszka Wołk-Łaniewska, redaktor naczelna „Dziennika Trybuny”.

Pełnomocnik spółki Edusat Jarosław Podolski poinformował Presserwis, że zmiany w składzie redakcji i zawartości gazety planowane są na koniec stycznia br.

Przypomnijmy, iż w czwartym kwartale ubiegłego roku pojawiły się informacje, iż wydawca gazety zalega z wypłatami honorariów autorom zewnętrznym. Jarosław Podolski zaprzeczył wtedy w rozmowie z press.pl, że Edusat nie ma pieniędzy na finansowanie „Dziennika Trybuny" (więcej tutaj).

Lewicowy „Dziennik Trybuna” zadebiutował na rynku 22 maja 2013 roku (więcej tutaj). Gazeta nawiązuje do zamkniętej w 2009 roku „Trybuny”. Ukazywała się ona w latach 1990-2009. Przyczyną zakończenia jej wydawania były problemy finansowe. Dziennik ten był kontynuacją wydawanej w okresie PRL-u „Trybuny Ludu”. Redaktor naczelną pisma jest Agnieszka Wołk-Łaniewska (więcej tutaj). Wydawcą „Dziennika Trybuna” jest Edusat Sp. z o.o. (więcej tutaj), nadawca kanałów telewizyjnych Edusat i Edusat HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

469 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...