reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Türksat 4A poleci 15 lutego

dodano: 2014-01-10 14:11 | aktualizacja: 2014-01-13 17:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: hurriyetdailynews.com

Turksat new 8 stycznia 2014 roku turecki premier Recep Tayyip Erdoğan wziął udział w ceremonii dostawy satelity Türksat 4A, wyprodukowanego przez japońskich i tureckich inżynierów. W ramach swojej oficjalnej trasy, turecki premier odwiedził centrum produkcyjne Mitsubishi Electric Company z siedzibą w Tokio, gdzie wyprodukowano dwa satelity Türksat 4A i 4B. Türksat 4A będzie pracował na pozycji orbitalnej 42°E.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Satelita pozwoli Türksatowi zaoferować telekomunikacyjne i telewizyjne usługi na terenie całej Turcji, jak również w Europie, Azji Środkowej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, oficjalnie podała spółka. Turecki premier potwierdził, że satelita zostanie dostarczony na stanowisko startowe w Kazachstanie i zostanie wyniesiony rakietą nośną Proton w dniu 15 lutego 2014 roku.

Dodał, że w planach jest wyniesienie drugiego satelity (Türksat 4B) w drugim kwartale 2014 roku, po zakończeniu testowego okresu. Powiedział, że satelita będzie świadczył usługi także na kontynencie afrykańskim.

Recep Tayyip Erdoğan, dyrektor generalny Türksat Özkan Dalbay i dyrektor generalny Mitsubishi Kenichiro Yamanishi podpisali tablicę pamiątkową z okazji ceremonii przekazania satelity. Przed wyjazdem do Japonii, Recep Tayyip Erdoğan spotkał się z cesarzem Japonii Akihito w Pałacu Cesarskim w Tokio na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami, które trwało około 30 minut.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Antena Laminas OFC-1200 G

Podświetlana antena epoksydowa 1,3 m z zawieszeniem AE z podgrzewaną...

1 150 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...
reklama