reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polak współtworzy Espreso TV

dodano: 2014-01-23 14:25 | aktualizacja: 2014-01-23 15:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: press.pl

Espreso TV.jpg Polskie telewizje informacyjne (m.in. TVN24, TVN24 HD, TVN24 Biznes i Świat, TV Republika, TV Republika HD - więcej tutaj), relacjonując wydarzenia na Ukrainie, korzystają z przekazu ukraińskiego kanału Espreso TV, który przez całą dobę transmituje to, co się dzieje w Kijowie. Jego twórcy nie biorą za to pieniędzy. W projekt Espreso TV od początku zaangażowany jest Polak, Michał Broniatowski, członek rady nadzorczej TVN S.A. - informuje press.pl.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Na razie budujemy sobie brand - przyznaje w rozmowie z serwisem press.pl Michał Broniatowski, współtwórca Espreso TV, odpowiedzialny m.in. za emisję w serwisie YouTube i pozyskiwanie pieniędzy.
 
Kanał Espreso TV rozpoczął nadawanie 24 listopada 2013 roku, kiedy na kijowskim Majdanie odbyła się pierwsza demonstracja. Już pierwszego dnia od stacji sygnał brał kanał TVN24. Przypomnijmy, iż napięta sytuacja polityczno-społeczna na Ukrainie trwa już długo (więcej tutaj) i na razie nie wiadomo, kiedy i jak to się wszystko zakończy.
 
Espreso TV starała się o ukraińską koncesję satelitarną, ale jej nie dostała (więcej tutaj, tutaj i tutaj. Bez tej licencji stacja nie może nadawać w ukraińskich kablówkach.

- W dużych miastach na Ukrainie 90 procent odbioru telewizji odbywa się przez kablówki - wyjaśnia w rozmowie z serwisem press.pl Michał Broniatowski.

Nadając w sieciach kablowych, stacja mogłaby pobierać opłaty od operatorów, którzy włączyliby jej sygnał. Obecnie Espreso TV emituje program na satelicie Astra, bo telewizja uzyskała licencję łotewskiego regulatora. Na Ukrainie kanał jest oglądany głównie za pośrednictwem Internetu. Jedyny dochód stacji pochodzi z reklam na naszej stronie internetowej i w YouTube. Michał Broniatowski przyznaje, że stacja ma na najbliższy czas zapewnione finansowanie, ale stara się też o dotacje ze strony rozmaitych zachodnich organizacji.
 
W projekt Espreso TV zaangażowanych jest 108 osób. Telewizja współpracuje z internetowym kanałem UkrStream.tv, którego przekaz również wykorzystują telewizje w Polsce.
 
Michał Broniatowski jest członkiem rady nadzorczej TVN SA. Wcześniej był m.in. członkiem rady nadzorczej Grupy Onet i członkiem rady dyrektorów ITI (odpowiadał za strategię nowych mediów). Pracował też w rosyjskiej Interfax International Information Group.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gimbal ręczny FeiyuTech AK2000

FeiyuTech AK2000 to następca gimbala a1000. Maksymalny udźwig stabilizatora -...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...
reklama