reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Znane logo TVP ABC. Start wkrótce

dodano: 2014-01-27 12:30 | aktualizacja: 2014-02-02 18:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl/TVP

TVP ABC W Telewizji Polskiej podjęto decyzję co do ostatecznego wyglądu logo kanału TVP ABC. Przypomnijmy, że wcześniej w materiałach Biura Reklamy TVP SA pojawiła się jedna z roboczych wersji tego logo (więcej tutaj). Nie przypomina ono jednak ani trochę ostatecznego wyglądu projektu, w którym dopisek "abc" jest różnokolorowy ("a" jest w odcieniach zieleni, "b" w odcieniach niebieskiego, a "c" w odcieniach czerwieni).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał TVP ABC wystartuje 15 lutego 2014 roku o godz. 17:00. Od samego początku będzie dostępny dla widzów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T w ramach pierwszego multipleksu (MUX 1). Zobacz, jakie programy będzie można oglądać w ramówce kanału TVP ABC (więcej tutaj).

5 lipca 2013 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Telewizji Polskiej koncesję na nadawanie programu pod nazwą TVP ABC. Będzie to program o charakterze wyspecjalizowanym dla dzieci w wieku 4 – 12 lat oraz ich rodziców. Ambicją Telewizji Polskiej jest, by wyspecjalizowany kanał TVP ABC stanowił „kompleksową, bezpieczną i bezpłatną ofertę multimedialną dla dzieci”. Jego szczególnym atutem będą audycje edukacyjne realizowane w formule nauka przez zabawę. Złożą się one na ofertę programową, która zapewni wszechstronny rozwój dzieci, a także bezpieczeństwo treści. W ofercie programu znajdą się audycje dopasowane do wieku i możliwości percepcyjnych dzieci, motywujące do aktywności intelektualnej, zdobywania i rozwijania umiejętności i poszerzania horyzontów. Nie zabraknie w nim również rozrywki – atrakcyjnej dla dzieci, ale jednocześnie bezpiecznej i kształtującej gust. Telewizja Polska ma doświadczenie i długoletnią tradycję w produkcji audycji, filmów i teatrów dla dzieci. Posiada bogate archiwum programów dla najmłodszych i - mimo upływu czasu - znaczna część audycji nie straciła swojego przesłania. Udostępnienie tego dorobku w sposób atrakcyjny i nowoczesny to zadanie dla TVP ABC.

W ofercie programowej TVP ABC znajdą się audycje edukacyjne oraz filmy animowane dla najmłodszych, klasyczne dobranocki i seriale dla dzieci. W ramówce będzie również ważne miejsce dla Teatru Telewizji dla Dzieci. Istotnym elementem oferty programowej będzie promocja kultury polskiej, tradycji i języka, realizowana w audycjach własnych, poprzez emisje spektakli teatralnych dla widowni dziecięcej, filmów polskich twórców oraz omawianie książek i rodzimych utworów plastycznych i muzycznych.

Program każdego dnia zostanie podzielony na pasma zgodnie z rytmem dnia odbiorców i rozkładem ich codziennych zajęć. Układ pasmowy audycji w dni powszednie i weekendy będzie stały, aby w ten sposób uczyć dzieci systematyczności i budować lojalną widownię. Zakłada się, że mniej więcej połowę oferty programowej TVP ABC wypełnią zasoby własne Telewizji Polskiej, drugą część stanowić będą programy licencyjne, tak krajowe (25 proc.), jak i zagraniczne (25 proc.).

Ważnym atutem TVP ABC będzie interaktywność, którą zapewni portal kanału oraz możliwości, jakie daje telewizja hybrydowa HbbTV (jak powiedział na antenie TOK FM Wiesław Łodzikowski, dedykowana aplikacja HbbTV ma wystartować równolegle z uruchomieniem TVP ABC - więcej tutaj). Planowane jest stworzenie stron z archiwalnymi wydaniami audycji, a także umieszczenie wartościowych gier edukacyjnych dla różnych grup wiekowych. TVP ABC wyróżniać będzie troska o stworzenie bliskiej więzi z widzami. Prace nad uruchomieniem nowego kanału Telewizji Polskiej prowadzone są w ramach TVP1.

Aktualizacja
Zmodyfikowano program dla prasy publikowany przez TVP i wg niego start kanału TVP ABC nastąpi o godz. 6:55.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...