reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Szwedzi testują Ultra HD/HEVC w DVB-T2

dodano: 2014-01-28 18:26 | aktualizacja: 2014-01-28 20:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews

Szwecja Szwedzka spółka Teracom i jej platforma naziemnej dystrybucji Boxer zaprezentowali Ultra HD 4K. Pokaz miał miejsce podczas wydarzenia o nazwie TV Puls, zorganizowanego w nowo otwartym obiekcie TOLV Stockholm - Tele2 Arena. Transmisja została odebrana na urządzeniu DVB-T/T2 Broadcom BCM3461 z wbudowanym tunerem i zdekodowana za pomocą rozwiązania Broadcom BCM7252, które obsługuje strumienie HEVC 2160p w ramach DVB-T2.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Naziemne transmisje cyfrowe Teracom docierają do większości gospodarstw domowych w Szwecji i Danii - powiedział Hakan Axén, menedżer produktu Teracom Group. - Naszym klientom oferujemy najwyższej jakości wrażenia wizualne i cieszymy się z pokazania usług Ultra HD zasilanych przez Broadcom i dostarczonych przez Boxer TV, który ma ponad 900.000 abonentów w Szwecji i Danii.

- Nasza współpraca z takimi partnerami, jak Teracom i Boxer TV potwierdza rosnące zainteresowanie zastosowaniem technologii HEVC dla transmisji naziemnej w 2014 roku i w przyszłości - powiedział Aidan O'Rourke, starszy dyrektor ds. rynku dekoderów w Broadcom. - To także pokazuje, jak standard DVB-T2 może być stosowany do zapewnienia najwyższej jakości obrazu dla widzów.

Inne tematy TV Puls obejmowały korzystanie z tzw. second screen i lokowanie produktu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...