reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Edusat: „Dziennik Trybuna” bez redakcji

dodano: 2014-01-30 19:12 | aktualizacja: 2014-01-30 19:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/press.pl/satkurier.pl

Edusat HD - Dzisiaj jest nasz ostatni dzień w „Dzienniku Trybuna” - napisali w czwartek, 30 stycznia br. w południe pracownicy gazety na jej facebookowym fanpage’u (za wirtualnemedia.pl). - Po kolejnych urągającej ludzkiej godności negocjacjach z właścicielem zespół postanowił odejść. Za stawki zaoferowane przez kapitalistę nie jesteśmy w stanie funkcjonować, a redukowanie kolejnych członków i członkiń doprowadziło do sytuacji, że nie ma komu robić gazety - wyjaśnili. W godzinę po zamieszczeniu tego wpisu fanpage zniknął z Facebooka. Nikt z redakcji i wydawnictwa nie komentuje tych informacji - podaje serwis wirtualnemedia.pl. Wydawcą gazety jest Edusat Sp. z o.o. (więcej tutaj), nadawca kanałów telewizyjnych Edusat i Edusat HD (więcej tutaj i tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż w czwartym kwartale ubiegłego roku pojawiły się informacje, iż wydawca gazety zalega z wypłatami honorariów autorom zewnętrznym. Jarosław Podolski, pełnomocnik spółki Edusat. zaprzeczył wtedy w rozmowie z press.pl, że Edusat nie ma pieniędzy na finansowanie „Dziennika Trybuny" (więcej tutaj). Od 3 stycznia 2014 roku, z powodów finansowych, gazeta ukazuje się trzy (poniedziałek, środa i piątek), a nie pięć razy w tygodniu (więcej tutaj). Na koniec stycznia br. wydawca zapowiadał kolejne zmiany w piśmie.

Lewicowy „Dziennik Trybuna” zadebiutował na rynku 22 maja 2013 roku (więcej tutaj). Gazeta nawiązuje do zamkniętej w 2009 roku „Trybuny”. Ukazywała się ona w latach 1990-2009. Przyczyną zakończenia jej wydawania były problemy finansowe. Dziennik ten był kontynuacją wydawanej w okresie PRL-u „Trybuny Ludu”. Redaktor naczelną pisma jest Agnieszka Wołk-Łaniewska (więcej tutaj). Wydawcą „Dziennika Trybuna” jest Edusat Sp. z o.o. (więcej tutaj), nadawca kanałów telewizyjnych Edusat i Edusat HD (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...