reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rosja: MUX III w niebezpieczeństwie

dodano: 2014-01-31 09:27 | aktualizacja: 2014-01-31 10:46
autor: Rafał Olchowik | źródło: comnews.ru

Rosja Ministerstwo Komunikacji i Stowarzyszenie Telewizji Kablowych Rosji omawiają możliwość rezygnacji z rozwoju trzeciego multipleksu NTC. Dyskutują też nad zmniejszeniem ilości kanałów w pierwszych dwóch multipleksach z 20 do 15-18. O idących zmianach podczas targów CSTB-2014 w Moskwie powiedział Jurij Pripaczkin, szef Stowarzyszenia Telewizji Kablowych Rosji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Narodowe Stowarzyszenie Nadawców Radiowych i Telewizyjnych (NAT) nie rozmawiało z Ministerstwem Komunikacji o ewentualnej rezygnacji z MUX III. - Co więcej jest to sprzeczne z ostatnim dekretem prezydenta FR, zgodnie z którym, w trzecim multipleksie dla każdego rejonu Federacji VGTRK powinien stworzyć ogólnodostępny kanał regionalny, który też przyciągnie miejscowych nadawców, powiedział Władimir Liwszyc, szef NAT. Jednocześnie przyznał, że ostatnia wersja programu federalnego faktycznie nie obejmuje pojęcia MUX III. Zamiast tego użyte zostało sformułowanie "dodatkowe multipleksy".

Już wcześniej NAT wyraziło zaniepokojenie sytuacją wokół trzeciego multipleksu. Według członków, wprowadzenie jakości HD i oddanie częstotliwości pod rozwój technologii LTE doprowadzi do zamknięcia wielu lokalnych nadawców, gdyż będą oni zmuszeni przejść do telewizji kablowych lub satelitarnych, gdzie widownia jest mniejsza, wydatki większe a przychody mniejsze.

Na ostatnim kongresie Stowarzyszenia, nadawcy regionalni prosili, aby dać im pierwszeństwo przy kształtowaniu MUX III i nie dopuścić do tego multipleksu kanałów HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

589 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...
reklama