reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV Puls zakodowany z satelity

dodano: 2014-02-09 18:52 | aktualizacja: 2014-02-10 11:45
autor: SatExpert/Łukasz Knapik | źródło: informacja własna/satkurier.pl

TV Puls Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (więcej tutaj), 10 lutego 2014  w godz. 9-10 zakodowany został satelitarny przekaz TV Puls dostępny z transpondera platformy nc+ nr 15 satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) o częstotliwości 11,488 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK. Sygnał jest szyfrowany w systemach: Nagra MA (S4/N3 dla Cyfry+ i nc+, N3 dla Cyfrowego Polsatu); Conax CAS7 (dla TNK SD, TNK HD, n na kartę, Smart HD+, n i nc+) i Viaccess PC 3.0 (Orange).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Parametry techniczne:
Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E)
tp. 15 (11,488 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

ID: TV PULS
PID V: 171 (MPEG-2/SD)
PID A: 124 (pol), 125 (aud)
PID PCR: 171
SID: 5112
PID TXT: 512
PID PMT: 1042
Provider: nc+
Kodowanie: Nagra MA (S4/N3 - CYFRA+/nc+, N3 - Cyfrowy Polsat), Conax (TNK SD/HD, n na kartę, Smart HD+, n, nc+), Viaccess PC 3.0 (Orange)

Przypomnijmy, iż o możliwości zakodowania TV Puls w przekazie satelitarnym mówiło się już od dawna (więcej tutaj). Drugi kanał tego nadawcy - PULS 2 jest już od początku emisji satelitarnej kodowany (więcej tutaj). Zmiana ta nie dotyczy widzów naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 2), gdzie przekaz pozostanie niekodowany i sieci kablowych, którzy na takich samych warunkach jak dotychczas będą mieli dostęp do TV Puls (więcej tutaj).

- Po 10 lutego br. sygnał TV Puls uplinkowany na satelitę pozostanie w MPEG-2, będzie jedynie zakodowany, aby mógł być odbierany jedynie na terytorium Polski. Operatorom kablowym, którzy nie są w stanie odebrać sygnału TV Puls z MUX 2 (w MPEG-4) i następnie go samodzielnie skonwertować na MPEG-2 do swojej sieci kablowej (do oferty analogowej, bądź cyfrowej) - zapewniamy kartę dekodującą. Jesteśmy na bieżąco w kontakcie z takimi kilkudziesięcioma operatorami. Według posiadanych przez Nas informacji, TV Puls po 10 lutego będzie dostępna we wszystkich pakietach i u wszystkich abonentów operatorów satelitarnych i kablowych co obecnie - poinformował w styczniu br. (więcej tutaj) serwis satkurier.pl Jacek Osadnik, dyrektor ds. marketingu i rozwoju Telewizji Puls Sp. z o.o.

Także abonenci wszystkich polskich platform satelitarnych (nc+, Cyfrowy Polsat, Orange TV) od 10 lutego br. mają dostęp do TV Puls na takich samych zasadach jak dotychczas.

Dodajmy, iż operatorzy mają obowiązek zapewnić dostęp do TV Puls - nakłada go na nich prawo. Zgodnie z art. 43. ust 1 ustawy o radiofonii i telewizji, operator rozprowadzający program jest obowiązany do rozprowadzania następujących programów (zasada must carry): TVP1, TVP2, regionalnego programu telewizyjnego rozpowszechnianego przez Telewizję Polską, Polsat, TVN, TV4, TV Puls. W przypadku operatora rozprowadzającego programy w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego satelitarnego, obowiązek rozprowadzania regionalnego programu telewizyjnego dotyczy regionalnego programu telewizyjnego właściwego dla danego obszaru.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...