reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec Polsatu Biznes. Powstanie Polsat News Plus

dodano: 2014-02-10 11:51 | aktualizacja: 2014-02-10 12:06
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Wirtualnemedia.pl

Polsat Biznes W marcu 2014 roku ruszyć ma nowy kanał Polsat News Plus, który zastąpi Polsat Biznes, wynika z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl. W Polsacie News Plus mają się znaleźć głównie informacje i programy publicystyczne dotyczące wydarzeń na świecie oraz zagadnień ekonomicznych. Oznacza to, że jego bezpośrednim konkurentem będzie uruchomiony w styczniu 2014 roku przez Grupę TVN kanał TVN24 Biznes i Świat, który zastąpił TVN CNBC (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nad projektem Polsat News Plus pracuje m.in. Beata Grabarczyk, która jest od lat związana z Polsatem, wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Zespół nowego kanału zasilić mają niektóre osoby związane dotąd m.in. z „Wydarzeniami”. Część dotychczasowej załogi Polsat Biznes będzie musiała rozstać się ze stacją.

Polsat Biznes, uruchomiony przed rokiem w miejscu TV Biznes (więcej tutaj), nie zdążył zatem jeszcze dobrze zaistnieć na rynku, a już musi zakończyć nadawanie. Podobno spółka cały czas nie jest zadowolona z wyników oglądalności, jakie osiąga ten kanał. Według danych Nielsen Audience Measurement, w styczniu 2014 roku Polsat Biznes miał udział w rynku 0,07 proc., co dało mu 88. miejsce w zestawieniu wszystkich kanałów tematycznych nadających w Polsce.

Telewizja Polsat na razie nie chce potwierdzić, że planuje utworzenie nowej stacji w miejsce Polsat Biznes. - Jak będziemy mieć coś do powiedzenia, to poinformujemy - poinformował Wirtualnemedia.pl Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy spółki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 249 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

1 290 zł Więcej...
reklama