reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bez TV Puls w Darmowym HD Cyfrowego Polsatu

dodano: 2014-02-10 14:34 | aktualizacja: 2014-02-11 12:04
autor: SatExpert/Anita Kaźmierska | źródło: tvpolsat.info/satkurier.pl/KRRiT

TV Puls Kanał TV Puls, którego przekaz został 10 lutego 2014 roku zakodowany na satelicie Eutelsat HOT BIRD (13°E) (więcej tutaj) będzie dostępny tylko w ramach płatnej oferty Cyfrowego Polsatu, czyli od pakietu Mini HD wzwyż. Nie będzie on osiągalny dla osób, które korzystają z pakietu Darmowego HD. Stacja jest dostępna na pozycji 84. listy Cyfrowego Polsatu. Zgodnie z przepisami, Cyfrowy Polsat jest jednak obowiązany do rozprowadzania kanału TV Puls w podstawowym (najtańszym) pakiecie. Aktualizacja: TV Puls wrócił do Darmowego HD Cyfrowego Polsatu (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, potwierdziła, że kanał nie będzie już dostępny z poziomu pakietu Darmowego HD: - Kanał będzie dostępny od pakietu Mini HD.

Przypomnijmy jednak brzmienie art. 43. ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (tekst jednolity: Dz.U. z 2011 r., nr 43, poz. 226 z późn. zm.):

Operator rozprowadzający program, z wyłączeniem podmiotu rozprowadzającego program w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną w multipleksie, jest obowiązany do rozprowadzania programów „Telewizja Polska I”, „Telewizja Polska II” i jednego regionalnego programu telewizyjnego rozpowszechnianego przez Telewizję Polską S.A. oraz programów rozpowszechnianych w dniu wejścia w życie ustawy z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. Nr 153, poz. 903) na podstawie koncesji na rozpowszechnianie tych programów w sposób analogowy drogą rozsiewczą naziemną przez Telewizję Polsat S.A., TVN S.A., Polskie Media S.A., Telewizję Puls Sp. z o.o. W przypadku operatora rozprowadzającego programy w sieciach telekomunikacyjnych innych niż wykorzystywane do rozpowszechniania rozsiewczego naziemnego lub rozsiewczego satelitarnego obowiązek rozprowadzania regionalnego programu telewizyjnego dotyczy regionalnego programu telewizyjnego właściwego dla danego obszaru.

Zgodnie z tymi przepisami, TVP1, TVP2, regionalny program telewizyjny rozpowszechniany przez Telewizję Polską S.A., POLSAT, TVN, TV4 oraz TV PULS powinny być dostępne w każdym oferowanym przez operatora pakiecie.

Jak podaje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, nie jest konieczne umieszczanie wymienionych wyżej programów w pakietach droższych lub pakietach tematycznych typu „premium” w przypadku, jeżeli możliwość nabycia tych pakietów jest uzależniona przez operatora od wcześniejszego nabycia przez abonenta pakietu tańszego (np. podstawowego) zawierającego programy określone w art. 43. ust. 1 ustawy.

KRRiT wyjaśniła także, że art. 43. ust. 1 ustawy wskazuje, że operator „…jest obowiązany do rozprowadzania programów…”. Oznacza to konieczność zapewnienia dostępności tych programów we wszystkich pakietach oferowanych przez operatora – zwłaszcza w podstawowym (najtańszym).

Art. 43. ust. 1 ustawy należy rozpatrywać łącznie z art. 43a.  ust. 3 pkt 1) ustawy wskazującym, że operator rozprowadzający program jest obowiązany rozprowadzać i oferować program, który został mu nieodpłatnie udostępniony. Oferowane przez operatorów powinny być zatem wszystkie programy wymienione w art. 43 ust. 1 ustawy, a ich nadawcy zgodnie z art. 43a ust. 1 ustawy zobowiązani są te programy operatorom udostępnić.

Nieobecność programów objętych transmisją obowiązkową w którymś z oferowanych pakietów będzie oznaczać brak realizacji przez operatora obowiązku wynikającego z art. 43a. ust. 3 pkt 1) ustawy, czyli obowiązku oferowania abonentom nieodpłatnie udostępnianych programów, co skutkować będzie odpowiedzialnością operatora na podstawie art. 53b ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Inverto Black Ultra

Nowy, podwójny konwerter Inverto IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP o wsp. szumów 0,2dB z...

89 zł Więcej...

Matrix HDMI 4x4 Spacetronik SPH-M44 4K

Matrix HDMI 4x4 MRS Professional pozwala na rozprowadzenie sygnału HDMI...

990 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X20

Mini PC odtwarzacz sieciowy z Android 6.0 (bez sklepu play)...

2 150 zł Więcej...
reklama