reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wkrótce Polsat Disco Polo Music i Polsat Film 2?

dodano: 2014-02-11 01:14 | aktualizacja: 2014-02-28 01:23
autor: Jacek Grzeszczak/Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/press.pl/satkurier.pl

logo polsat Telewizja Polsat złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o koncesję dla nowego kanału muzycznego Disco Polo Music, dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl. Szczegóły projektu na razie nie są znane. Nowy kanał ma ruszyć w pierwszej połowie 2014 roku. Kanały z muzyką disco polo cieszą się w Polsce dużą popularnością. Polo TV jest najchętniej oglądanym kanałem muzycznym w Polsce (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polsat ma obecnie w portfolio 19 kanałów. Są to naziemne Polsat, Polsat Sport News, TV4 i TV6 oraz satelitarne Polsat 2, Polsat News, Polsat Biznes, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Film, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Romans, Polsat JimJam (tworzony wraz z Chello), Polsat Food, Polsat Viasat Explorer, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature i Polsat Crime & Investigation Network. Polsat, Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Film mają też swoje wersje w HD.

Jak się dowiedział „Presserwis”, Polsat ma ponadto w planach uruchomienie drugiego kanału filmowego - Polsat Film 2. Nadający już Polsat Film miał od 1 stycznia do 9 lutego 2014 roku 0,47 proc. udziału w rynku (0,7 proc. w grupie komercyjnej, dane NAM).

Warto również przypomnieć, iż w latach 90. ubiegłego wieku w weekendowej ramówce Polsatu emitowane były programy „Disco Polo Live” i „Disco Relax”, które biły rekordy oglądalności. Obecnie są one nadawane w Polo TV (więcej tutaj).

Ponadto w początkach platformy satelitarnej Cyfrowy Polsat, znanej wtedy jako Polsat 2 Cyfrowy, Polsat miał w swojej ofercie własne kanały tematyczne (początkowo tworzone wspólnie z ATV) jak Formuła 1 (potem On), Dla Ciebie (Ona), Smyk (Junior), Komedia, Info Dokument, Tele Uniwersytet i Muzyczny Relaks, który w swojej ramówce miał również pasma z muzyką disco polo. Kanały te jednak zakończyły swoją emisję.

Niedawno muzyka disco polo wróciła na antenę kanałów Polsatu za sprawą programu „Imperium Disco Polo”, tworzonego dla Polsat Play.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...