reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT ponagla Telewizję Polsat ws. nowego kanału

dodano: 2014-02-18 12:21 | aktualizacja: 2014-02-18 12:32
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Wirtualnemedia.pl/satkurier.pl

Polsat Sport logo od 2007 W październiku 2013 roku Telewizja Polsat otrzymała koncesję na nadawanie kanału Polsat Sport Weekend (więcej tutaj), jednak do tej pory go nie uruchomiła. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) ma wkrótce zająć się cofnięciem przyznanej Telewizji Polsat koncesji dla nowej stacji, dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rzeczniczka prasowa KRRiT, Katarzyna Twardowska, poinformowała Wirtualnemedia.pl: - Zostało skierowane wezwanie do nadawcy w sprawie uruchomienia programu. - Telewizja Polsat nie odpowiedziała jeszcze na to wezwanie.

Zgodnie z warunkami koncesji, nadawanie Polsatu Sport Weekend powinno rozpocząć się nie później niż miesiąc od momentu uzyskania koncesji. Do chwili obecnej jednak kanał nie został uruchomiony.

Polsat Sport Weekend miałby charakter wyspecjalizowany sportowy. Audycje realizujące specjalizację miałyby stanowić nie mniej niż 70 proc. miesięcznego czasu nadawania w godz. 6:00-23:00. Program Polsat Sport Weekend miałby być nadawany trzy razy w tygodniu przez minimum 2 godziny na dobę. Program byłby adresowany do mężczyzn powyżej 12. roku życia, fanów polskiej piłki nożnej. W programie emitowane byłyby mecze piłki nożnej polskiej Ekstraklasy oraz magazyny sportowe. Audycje powtórkowe miałyby zająć 90 proc. w tygodniowym czasie nadawania. Według deklaracji wnioskodawcy, audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim miałyby stanowić 33 proc., a audycje europejskie 51 proc. w kwartalnym czasie nadawania programu.

Telewizja Polsat ma w swoim portfolio trzy stacje sportowe - płatne Polsat Sport i Polsat Sport Extra (także w jakości HD) oraz bezpłatny Polsat Sport News, dostępny w DVB-T.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...