reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NTC: TVT rozmawia z kolejnymi nadawcami, w tym TVS

dodano: 2014-02-18 18:08 | aktualizacja: 2014-02-18 19:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVT/satkurier.pl

TVT Telewizja TVT, operator multipleksu lokalnego (MUX L-2) w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym (GOP), prowadzi rozmowy z kolejnymi nadawcami, którzy mogliby się w nim pojawić. Wiadomo, że wśród nich jest telewizja TVS. Obecnie odbiorcy MUX L-2 mogą oglądać za jego pośrednictwem takie kanały jak: TVT, 4fun.tv, TV.Disco (więcej tutaj), STARS.TV (więcej tutaj) i kanał testowy (prawdopodobnie TVR - więcej tutaj),Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż telewizja TVS wyrażała zainteresowanie udziałem w pierwszym konkursie na zagospodarowanie ogólnopolskiego pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj). Ostatecznie wystartowała w drugim, rywalizując o miejsce przeznaczone dla kanału o charakterze edukacyjno-poznawczym (więcej tutaj). Nadawca przegrał jednak rywalizację z kanałem Fokus TV grupy ZPR (więcej tutaj).W silnie zurbanizowanym Górnośląskim Okręgu Przemysłowym (GOP) widzowie zgłaszają ponadto problemy z odbiorem multipleksu TVT. Utrudnia go np. gęsta zabudowa bloków.

- W Siemianowicach Śląskich koło Katowic odbiór MUX-L2 jest bardzo utrudniony. W gęstej zabudowie bloków odbiór bez dodatkowej anteny skierowanej bezpośrednio na Ornontowice jest praktycznie niemożliwy. Nie każdy ma możliwość wycelowania precyzyjnie anteny lub montażu na dachu. Czy planujecie doświetlenie np. z SLR Bytków na centralną część GOP? Bez tego odbiór w blokowiskach GOP-u to fikcja - czytamy na forum TVT.

- To nie od nas zależy - odpowiada nadawca.

MUX L-2 ruszył 20 grudnia 2013 roku (więcej tutaj). W jego zasięgu są 3 mln odbiorców.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...