reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Opoka.tv już nadaje przeboje. Na razie testowo

dodano: 2014-02-18 16:52 | aktualizacja: 2014-02-19 06:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: opoka.tv/forum.satkurier.pl (KENZO)/satkurier.pl

Opoka.tv (z promo) W sieci nadaje już testowo nowa, pierwsza w Polsce chrześcijańska telewizja muzyczna Opoka.tv. Na jej antenie prezentowane są teledyski, a także pasek z informacjami i SMS-ami od widzów. Stacja ma docelowo pojawić się również w ofercie telewizji kablowych. Według najnowszych doniesień, start planowany jest na drugą połowę tego roku. Wcześniej nadawca informował o pierwszym kwartale (więcej tutaj). Za projektem stoi Ośrodek Fundacji „Światło-Życie" Dla Jezusa z Siemianowic Śląskich. - Familijna Telewizja Muzyczna - tylko teledyski chrześcijańskie! Filmy - Wywiady - Felietony a przede wszystkim przesłanie Wiary, Nadziei i Miłości - czytamy w opisie stacji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- W tym roku Radio Opoka.fm „przekształca się" w chrześcijańską telewizję muzyczną, nadającą kilka godzin dziennie teledyski polskich i zagranicznych artystów sceny CCM. Będziecie mogli teraz nie tylko słuchać tej muzyki ale także i oglądać swoje ulubione utwory. Oprócz teledysków w Familijnej Telewizji Muzycznej Opoka.tv pojawią się wywiady, filmy dokumentalne i fabularne - wszystko z mocnym przesłaniem biblijnym. Telewizję będzie można odbierać w dobrych sieciach kablowych oraz za pośrednictwem Internetu. Już teraz zachęcamy do śledzenia testowego sygnału „na żywo" telewizji Opoka.tv - informuje nadawca.

Twórcy kanału o projekcie:

Stworzenie Familijnej Telewizji Muzycznej Opoka.tv było dla nas ogromnym wyzwaniem pod względem organizacyjnym, prawnym i finansowym. Gdy już wylaliśmy siódme poty, przyszedł czas na oficjalny start! 15 lutego 2008 roku ruszyła - Opoka.tv w wersji VOD (video na żądanie) (więcej tutaj - red.), która w tej formie funkcjonowała do stycznia 2014 roku.

Telewizja Opoka.tv tworzona jest przez tych, dla których pasją jest działalność medialna, a misją - ewangelizacja, głoszenie Prawdy o Jedynym Zbawicielu Świata - Jezusie Chrystusie za pośrednictwem nowoczesnych treści i środków przekazu. Fundamentem naszej działalności jest poczucie tożsamości chrześcijańskiej oraz służba drugiemu człowiekowi dla wzmocnienia jego ducha. Zanim rozpoczęliśmy przygotowania do startu Opoka.tv, poszukiwaliśmy sposobu dotarcia do ludzi, nie jako potencjalnych odbiorców, ale spragnionych czegoś więcej niż tylko komercyjnej rozrywki i tych, którzy (mimo pozornego zadowolenia) czują się w pewnym sensie zagubieni - samotni w natłoku wszechobecnej komercji i pogoni za chwilowym szczęściem. Uznaliśmy, że naszą Misją - zadaniem jest wykorzystanie dostępnych nam multimediów jako nośnika dostarczającemu odbiorcy treści i rozrywki w której liczy się on sam a nie jego status majątkowy - społeczny.

Mamy nadzieję, że oglądając tę tę telewizję znajdziecie tu przeróżne ciekawe materiały wideo, poznacie nietuzinkowych ludzi a przede wszystkim odkryjecie, że jest Ktoś, kto Was kocha bezinteresownie. Wierzymy, że Opoka.tv to „więcej niż telewizja" ale także źródło wartościowych treści i poglądów. Dajemy Wam możliwość wyemitowania w Opoka.tv własnych pięciominutowych materiałów filmowych (o tematyce rodzinnej; uroczystości np. chrzciny, komunie, śluby; wszelkiego rodzaju widowiska, występy i imprezy; z różnych środowisk chrześcijańskich, parafii i zborów). Filmy należy przesyłać na płycie DVD do naszej redakcji w Siemianowicach Śląskich. Ważne jest aby nie przekraczały 5 minut, były dobrej jakości, dynamicznie zmontowane. Do płyty prosimy dołączyć adres e-mailowy i numer telefonu. Szczegóły dotyczące warunków emisji uzgadniamy z każdym twórcą indywidualnie.

Drogich Widzów Telewizji Opoka.tv - pomijając przyjemność, dobrą zabawę, uśmiech na twarzy, wzruszenie, pozyskiwanie wiedzy - zachęcamy także do refleksji oraz zwrócenia uwagę na potęgę i wagę Słowa Bożego. Oglądasz Opoka.tv i się nawracasz? Może wydawać się niedorzeczne to, co chcemy osiągnąć, ale Pan Bóg działa po cichu i posługuje się przeróżnymi sposobami. Najbardziej wtedy, kiedy się tego nie spodziewamy. Z naszej strony zrobiliśmy pierwszy krok - przedstawiamy skomasowane, nowoczesne, pozbawione archaizmu treści przepełnione najstarszą i najważniejszą Prawdą - drugi krok należy do Ciebie a trzeci (ten milowy) do Stwórcy. Wierzymy, że każdy sposób mówienia o Jezusie ma sens. Eksperci twierdzą, że telewizja tematyczna jest „żyłą złota”, ma przyszłość i może zyskać setki tysięcy odbiorców. Jednak my, jako chrześcijanie, jesteśmy nastawieni na korzyści, które zobaczymy dopiero tam... w Górze.

„Tylko Bóg może dać światło; Jednak ty możesz sprawić, by zajaśniało w czyichś oczach”. - Bruno Ferrero

Razem można więcej, „bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20).


Załoga telewizji:

ks. Adam Pradela - egzorcysta, Sędzia Sądu Metropolitalnego w Katowicach. W Radiu - opiekun duchowy, redaktor naczelny, z heroicznym oddaniem dba o to, aby było za co realizować wszelkie miesięczne płatności. To dzięki jego zapałowi portal ciągle jeszcze trwa.

Adam Grabolus - współtwórca portalu Jezus.com.pl-Opoka.tv-Opoka.fm oraz jego całościowej koncepcji programowej, technicznej i organizacyjnej radia i telewizji, operator obrazu, realizator,  zastępca ks. Adama. Od urodzenia w mediach, mąż Ewy i ojciec trzech Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. Oprócz muzyki CCM, uwielbia SBB i Józefa Skrzeka.

Marcin Połacik - twórca identyfikacji wizualnej programu telewizyjnego. Odpowiedzialny za wszelkie działania Informatyczne serwisu Opoka.tv. Dynamiczny i pełen zapału.

Współpracują z nadawcą także: Adam Dylus (dziennikarz), Iwona Szarkowicz (tłumacz), Łukasz Wędrocha (obsługa serwerów streamingowych), Hanna Żyrek (dziennikarz), Zbyszek Mierzwiński (reżyser).

Strona internetowa kanału Opoka.tv:
http://www.opoka.tv/index.php

Profil nadawcy na portalu społecznościowym Facebook:
https://www.facebook.com/pages/Radio-OPOKAfm/132147426815991

Opoka.tv w serwisie Popler.tv:
http://popler.tv/Opokatv

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ Optima Combo HEVC HD+IP Multistream

Mały, satelitarno-kablowo-naziemny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU G120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU G120...

2 zł Więcej...
reklama