reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wymiana odbiorników HD? Będzie standard DVB-S2X

dodano: 2014-02-28 13:15 | aktualizacja: 2014-03-01 17:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: DVB

DVB-S2X Na 76. posiedzeniu Rady Sterującej DVB zatwierdzone zostały nowe rozszerzenia do specyfikacji DVB-S2. Nowa specyfikacja, znana jako DVB-S2X, oferuje wzrost wydajności pasma do zastosowań profesjonalnych o 20-30 proc., a dla niektórych scenariuszy nawet o 50 proc. Ponadto na zwiększenie elastyczności wpłynąć mają nowe tryby pracy, takie jak łączenie kanałów (channel bonding). Specyfikacja zostanie wysłana do ETSI do formalnej standaryzacji. Tzw. DVB-S2X BlueBook zostanie wkrótce opublikowany.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kluczowy impuls dla nowej specyfikacji DVB-S2X może pochodzić od dostawców profesjonalnych usług i aplikacji, którzy będą chcieli skorzystać z osiągnięć technologicznych, a także rosnącego zapotrzebowania na ich usługi. Terminowe zatwierdzenie DVB-S2X oznacza, że standard ten może być wdrożony z HEVC, najnowszym schematem kodowania wideo. Przewiduje się, że popyt na kompatybilne mikroukłady i urządzenia będzie napędzany przez konsumenckie usługi internetowe i transmisje UHDTV z kodowaniem HEVC na satelicie. Członkowie DVB przyczynili się do prac nad specyfikacją wnosząc ponad 200 dokumentów wejściowych.

DVB-S2X zapewnia między innymi dodatkowe opcje modulacji i korekcji błędów (FEC), które pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie pasma telewizji satelitarnej.

Inne kluczowe udoskonalenia w DVB-S2X obejmują:
  • dodatkowe opcje wyświetlania i szyfrowania dla niskich wartości stosunku sygnału do szumu (S/N), co umożliwi mobilność i mniejsze anteny dla usług satelitarnych;
  • channel bonding dla maksymalnie 3 kanałów będzie wspierać wyższe przepływności i pozwalać na dodatkową pojemność dla takich usług, jak UHDTV;
  • większa odporność na zakłócenia;
  • opcjonalna struktura superframing, otwierająca drzwi do zaawansowanych technik ograniczania zakłóceń dla interaktywnych usług szerokopasmowych.

Włączenie protokołów DVB-GSE/GSE-Lite może ułatwić migrację do pełnych usług IP w przyszłości - szczególnie nadających się do konwergencji usług transmisji/szerokopasmowych w sieci domowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

719 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...