reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec problemów z odbiorem TVP na TV Samsung

dodano: 2014-02-27 20:35 | aktualizacja: 2014-02-28 22:12
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: forum.emitel.pl, satkurier.pl

NTC_popr_niebieskie_www.jpg Dzięki współpracy TVP, firmy EmiTel, producenta kodera oraz firmy Samsung udało się usunąć problem z odbiorem kanałów TVP nadawanych w ramach multipleksu 3 DVB-T, który występował od 15 lutego na niektórych modelach TV Samsung (w szczególności z serii „C”). O sprawie informowaliśmy w newsie Problemy z odbiorem MUX 3 na Samsungach.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poprawkę w strumieniu MUX 3 wprowadzono w godzinach porannych 27 lutego i jak wynika ze wstępnych raportów zebranych od widzów - problem w przypadku Samsungów został usunięty. A polegał on na drżeniu obrazu uwidaczniającym się na kanałach SD i HD przy dynamiczniejszych scenach.

Analizując stronę techniczną transmisji MUX 3 to jedyną widoczną korektą jest zmiana profilu obrazu MPEG-4 dla TVP1 HD i TVP2 HD z [email protected] na [email protected], ale ponieważ niepoprawnie wyświetlały się także kanały SD, a tam profil nie uległ zmianie ([email protected]), to musiała to być nie jedyna modyfikacja w przekazie.

Niezależnie od przyczyn z jednej strony cieszy, że problem zlokalizowano i poprawiono, gdyż dotyczył jednak sporej liczny widzów, z drugiej - niepokoi, że choć emisja ma charakter regularnej - teraz wprowadzane są poważne zmiany rzutujące na odbiór kanałów, choć czasu na testy przed startem DVB-T w Polsce było naprawdę bardzo dużo...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Opticum RED Wideband + 4 SAT Legacy

Cyfrowy konwerter hybrydowy - WIDEBAND + 4 SAT Legacy. To...

149 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD X3 4K

Najnowszy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K z głowicami...

750 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

139 zł Więcej...
reklama