reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AXN i Spektrum w Czechach i w Polsce

dodano: 2003-08-03 16:14 | aktualizacja: 2003-08-03 17:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz/SatCentrum.sk

axn_logo_sk.jpg Czeskie serwisy internetowe podają, że kanały AXN i HBO2 wkrótce będą dostępne w czeskich sieciach kablowych UPC oraz platformie UPC Direct. Czeskie HBO2 zostanie włączone 15 września. Także na polski rynek wejdą kanały AXN i Spektrum. Pytanie czy wejdą także do platformy Cyfra+?



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czeskie wersje kanałów AXN i HBO2 pojawią się w tzw. MaxPack razem z SuperMax, Spektrum International i HBO. HBO2 po czesku będzie od 15 września, a czeskie AXN od 17 października - na początek w czeskich sieciach UPC.

Czy AXN po polsku w sieciach kablowych i Cyfrze+ też będzie od 17 października? Na razie brak szczegółowych informacji.

Spektrum International jest już w czeskiej i węgierskiej wersji platformy UPC Direct (12,304H) na Astrze 1 - 19,2E. Dosył Spektrum w obu wersjach jest realizowane z Budapesztu w paczce HBO Holding z Amosa 1 - 4W kodowanej w PowerVu.

Z Budapesztu będzie przekazywana też wersja polska Spektrum, która ma szanse wejść razem z AXN do Cyfry+. Na razie polskie wersje kanałów AXN i Spektrum są mocno lansowane wśród polskich sieci kablowych m.in. w tematycznym magazynie sieci kablowych Telekabel.

Strona internetowa kanału AXN na razie nic nie wspomina o Polsce AXN

Kanał AXN znany jest w wielu krajach, w tym w Izraelu, w Japonii, Ameryce Łacińskiej, w Brazylii, w Hiszpanii (AXN Espana z Astry - 11,436V w Seca 2 lub Hispasata - 30W z 11,891V w Nagravision). Kanał jest przeznaczony dla młodych widzów w wieku 19-34 lata.

Istnieje już polska strona internetowa kanału Spektrum
Spektrum TV.

Właścicielem kanału Spektrum są AOL Time Warner, Buena Vista International Television oraz Sony Pictures Entertainment. Węgierska wersja wystartowała w 1995 roku, czeska w 2001 roku. Nadawany jest 18 godzin na dobę od 8:00 do 2:00. W listopadzie 2002 roku Spektrum docierał do ponad 2,7 mln gospodarstw domowych, czyli do około 6,2 mln widzów w kilku krajach. Wszystkie programu emitowane na atenie Spektrum są dubbingowane na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji. Napisy są opracowywane w Rumunii i Bułgarii, a w Polsce program będzie emitowany w wersji lektorskiej.

Hasło kanału Spektrum brzmi: "Spektrum - Okno na świat". Celem kanału jest edukacja oraz dostarczanie rozrywki na najwyższym poziomie. Interesy Spektrum (AXN też) w Polsce reprezentuje HBO Polska.

Jeśli Cyfra+ potrafiła dogadać się w sprawie uruchomienia HBO2 po polsku, to jest duża szansa, że oba kanały znajdą się jeszcze przed końcem roku w ofercie Cyfry+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...