reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

AXN i Spektrum w Czechach i w Polsce

dodano: 2003-08-03 16:14 | aktualizacja: 2003-08-03 17:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz/SatCentrum.sk

axn_logo_sk.jpg Czeskie serwisy internetowe podają, że kanały AXN i HBO2 wkrótce będą dostępne w czeskich sieciach kablowych UPC oraz platformie UPC Direct. Czeskie HBO2 zostanie włączone 15 września. Także na polski rynek wejdą kanały AXN i Spektrum. Pytanie czy wejdą także do platformy Cyfra+?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czeskie wersje kanałów AXN i HBO2 pojawią się w tzw. MaxPack razem z SuperMax, Spektrum International i HBO. HBO2 po czesku będzie od 15 września, a czeskie AXN od 17 października - na początek w czeskich sieciach UPC.

Czy AXN po polsku w sieciach kablowych i Cyfrze+ też będzie od 17 października? Na razie brak szczegółowych informacji.

Spektrum International jest już w czeskiej i węgierskiej wersji platformy UPC Direct (12,304H) na Astrze 1 - 19,2E. Dosył Spektrum w obu wersjach jest realizowane z Budapesztu w paczce HBO Holding z Amosa 1 - 4W kodowanej w PowerVu.

Z Budapesztu będzie przekazywana też wersja polska Spektrum, która ma szanse wejść razem z AXN do Cyfry+. Na razie polskie wersje kanałów AXN i Spektrum są mocno lansowane wśród polskich sieci kablowych m.in. w tematycznym magazynie sieci kablowych Telekabel.

Strona internetowa kanału AXN na razie nic nie wspomina o Polsce AXN

Kanał AXN znany jest w wielu krajach, w tym w Izraelu, w Japonii, Ameryce Łacińskiej, w Brazylii, w Hiszpanii (AXN Espana z Astry - 11,436V w Seca 2 lub Hispasata - 30W z 11,891V w Nagravision). Kanał jest przeznaczony dla młodych widzów w wieku 19-34 lata.

Istnieje już polska strona internetowa kanału Spektrum
Spektrum TV.

Właścicielem kanału Spektrum są AOL Time Warner, Buena Vista International Television oraz Sony Pictures Entertainment. Węgierska wersja wystartowała w 1995 roku, czeska w 2001 roku. Nadawany jest 18 godzin na dobę od 8:00 do 2:00. W listopadzie 2002 roku Spektrum docierał do ponad 2,7 mln gospodarstw domowych, czyli do około 6,2 mln widzów w kilku krajach. Wszystkie programu emitowane na atenie Spektrum są dubbingowane na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji. Napisy są opracowywane w Rumunii i Bułgarii, a w Polsce program będzie emitowany w wersji lektorskiej.

Hasło kanału Spektrum brzmi: "Spektrum - Okno na świat". Celem kanału jest edukacja oraz dostarczanie rozrywki na najwyższym poziomie. Interesy Spektrum (AXN też) w Polsce reprezentuje HBO Polska.

Jeśli Cyfra+ potrafiła dogadać się w sprawie uruchomienia HBO2 po polsku, to jest duża szansa, że oba kanały znajdą się jeszcze przed końcem roku w ofercie Cyfry+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...