reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

VI edycja konferencji Aplikacje TV

dodano: 2014-03-03 13:48 | aktualizacja: 2014-03-03 14:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ARBG

Aplikacje TV 2014 W 2014 roku producenci telewizorów wprowadzą wiele nowych modeli telewizorów 4K. O tym, jakie przełożenie na dalszy rozwój rynku Smart TV będą miały telewizory 4K, będzie można dowiedzieć się podczas VI edycji konferencji specjalizującej się w tematyce Smart TV. Konferencja Aplikacje TV odbędzie się 13 marca 2014 roku w Warszawie i jest skierowana do osób zainteresowanych tematem Smart TV i nielinearnych usług telewizyjnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ostatnich miesiącach coraz częściej mówi się o tym, jaki system operacyjny jest lub będzie za kilka miesięcy w danym modelu telewizora. Podczas wiosennej edycji konferencji zaprezentowane zostaną nowości na platformach Smart TV w liniach produktowych telewizorów na 2014 rok. Ciekawym trendem, jaki się pojawił w telewizorach, jest zainteresowanie się producentów TV systemem Android… O tym m.in. jakie to będzie miało przełożenie dla developerów i właścicieli aplikacji już 13 marca podczas panelu dyskusyjnego.

W drugiej części konferencji przedstawione zostanie case study ciekawych aplikacji Smart TV takich jak VEVO, Pudelek.tv, Bajki VOD, Player.pl, Andrino Play czy Telewizja dla narciarzy.

Będzie też kilka interesujących prelekcji - o wirtualnych kanałach telewizyjnych w Smart TV opowie Paweł Tutka, a Krzysztof Zalewski z KRRiT opisze regulacje dotyczące VOD w Smart TV. Oprócz tego będzie prezentacja Gökhana Dogan z Accedo.TV o tym, na co zwracać uwagę podczas projektowania aplikacji na telewizory na przykładach zagranicznych aplikacji. Z kolei Zbigniew Kądzielski z Instytutu Łączności opowie o testach usług telewizji interaktywnej jakie są prowadzone w sieci Jambox.

Dopełnieniem spotkania będzie końcowy panel dyskusyjny o VOD i Live TV w aplikacjach telewizyjnych.

Rynek Smart TV w Polsce staje się coraz bardziej dojrzały, a to przekłada się na dalszy rozwój aplikacji telewizyjnych. W przypadku niektórych aplikacji VOD zaciera się granica pomiędzy treściami dostępnymi na żądanie, a treściami dostępnymi na żywo w ramach linearnych tematycznych kanałów telewizyjnych w streamingu. Nadchodzi czas, gdy typowa aplikacja VOD w Smart TV zamienia się niemalże w „wirtualny STB” z dostępem podstawowych usług telewizyjnych bazujący na OTT – powiedział Paweł Tutka, ekspert ds. telewizji hybrydowej i Smart TV.

Więcej informacji i program konferencji znajduje się na stronie http://aplikacje.tv
Zobacz program konferencji Aplikacje TV

Magazyn telewizji cyfrowej SAT Kurier jest jednym z patronów medialnych konferencji Aplikacje TV. W marcowym wydaniu SAT Kuriera, których w kioskach pojawi się już wkrótce, będzie można znaleźć artykuł pt. „Najlepsze aplikacje w Smart TV”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Konferencje - prezentacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...