reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Co z TVP Polonia? TVP Polska bliżej startu

dodano: 2014-03-05 06:21 | aktualizacja: 2014-03-05 10:40
autor: Łukasz Knapik | źródło: wirtualnemedia.pl/satkurier.pl/tvp24.com

TVP Polonia TV Polonia Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) przeznaczy w tym roku na działalność telewizyjną 11,3 mln zł. TVP Polonia otrzyma z tej puli 6,5 mln zł. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na nowy kanał dla Polonii pod roboczą nazwą TVP Polska (więcej tutaj). Rozmowy z władzami Telewizji Polskiej w sprawie startu nowej stacji są już prowadzone. Według założeń, nie ma być to specjalny kanał dla rodaków za granicą, ale stacja, która ma retransmitować najlepsze programy z oferty TVP.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ubiegłym roku na działalność kanału TVP Polonia Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) przeznaczyło 8 mln zł (więcej tutaj). W sprawie finansowania i funkcjonowania stacji dla rodaków za granicą toczyła się w ubiegłym roku szeroka dyskusja, w której MSZ zarzuciło Telewizji Polskiej m.in. niedostosowanie oferty dla Polonii (więcej tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Spór toczył się również o finansowanie TV Biełsat (Belsat), przeznaczonej dla Białorusi. Tegoroczna umowa na wsparcie finansowe dla TVP Polonii nie została jeszcze podpisana. Wciąż trwają ustalenia między MSZ i TVP.

Co ciekawe w sieci pojawił się nowy projekt o zaskakującej nazwie TVP 24 - na stronie internetowej www.tvp24.com można obejrzeć materiał promocyjny nowego kanału, który ma wystartować na koniec marca 2014 roku w formie aplikacji na urządzenia mobilne (iOS, Android). Jak podaje nadawca, ma to być program dla Polonii o Polonii nadawany prosto z Ameryki. Aplikacja ma kosztować 0,99 dolara (3 zł). Jest już dostępna w Google Play.

- Wszystkie programy będą w HD przez 24 godziny na dobę. W programie będą tez setki filmów fabularnych - polskich i zagranicznych, muzyka, seriale, kabarety, koncerty, filmy dokumentalne oraz wlasne programy z USA. Starsze filmy i seriale będą w jakosci SD. Powiadom swoich krewnych i znajomych - czytamy na stronie internetowej TVP 24.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

599 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...