reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Rozrywka International bliżej startu

dodano: 2014-03-05 16:50 | aktualizacja: 2014-03-06 10:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: forum.satkurier.pl (Poland)/satkurier.pl

TVP Rozrywka Telewizja Polska zamierza uruchomić nowy, międzynarodowy kanał TVP Rozrywka International. Przypomnijmy, iż tak postanowił zarząd spółki na posiedzeniu 29 stycznia 2014 roku (więcej tutaj). Kanał będzie oferował przede wszystkim premierowo polskie programy rozrywkowe i seriale polskim widzom na całym świecie. W pierwszej kolejności ofertę jego rozpowszechniania otrzymać mają komercyjni operatorzy telewizyjni w Australii i Ameryce Północnej, później dystrybucja rozszerzy się na inne regiony świata. W Polsce kanał TVP Rozrywka International nie będzie dostępny.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na początku marca 2014 roku w serwisie internetowym publicznej telewizji z programem dla prasy pojawił się, na razie pusty, folder zatytułowany „Program dla Ameryki Północnej TVP Rozrywka International”.

Czy może to oznaczać bliski start kanału TVP Rozrywka International? Przypomnijmy, iż w grudniu ubiegłego roku miejsce miała podobna sytuacja z kanałem TVP ABC (więcej tutaj). Wtedy nie była znana data startu tej stacji - według informacji podawanych do tego czasu przez nadawcę miał to być kwiecień 2014 roku. W grudniu ubiegłego roku w serwisie internetowym publicznej telewizji z programem dla prasy pojawił się, również pusty, folder zatytułowany TVP ABC, a niedługo potem, po podpisaniu porozumienia pomiędzy Telewizją Polską i Fundacją Lux Veritatis (nadawcą TV Trwam) w sprawie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) (więcej tutaj i tutaj) ogłoszono, że TVP ABC ruszy 15 lutego br. (więcej tutaj i tutaj), co też się stało (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż w Polsce 15 kwietnia 2013 roku publiczny nadawca uruchomił kanał TVP Rozrywka. TVP chciała uruchomić ten kanał już w 2006 roku. W 2008 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) uchyliła koncesję, gdyż stacja w wyznaczonym terminie nie została uruchomiona, co tłumaczono „nieustabilizowaną sytuacją wewnętrzną” (więcej tutaj). Kanał TVP Rozrywka miał być wtedy uzupełnieniem oferty TVP Kultura i prezentować ofertę „szlachetnych programów rozrywkowych”, od „Spotkań z balladą” do „Turnieju młodych kabaretów”. Kanał był przez długi czas umieszczany w materiałach promocyjnych platformy n, razem z TVP Film, jako kanały, które mają wkrótce dołączyć do jej oferty (więcej tutaj). Do projektu wrócono w 2011 roku (więcej tutaj). Start zapowiadano na jesień 2013 roku (więcej tutaj). Jednak, podobnie jak w przypadku TVP ABC, na przełomie lutego i marca ubiegłego roku w serwisie z programem telewizyjnym dla prasy dodano kanał TVP Rozrywka - testowo była tam publikowana ramówka TVP Seriale (więcej tutaj). Juliusz Braun, szef TVP, powiedział natomiast „Gazecie Wyborczej”, że kanał ruszy za kilka tygodni, co też się stało (więcej tutaj). Stacja jest dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX 3), w ofercie platform satelitarnych (Cyfrowy Polsat, nc+, Orange TV) i wybranych sieci kablowych.

W ofercie Telewizji Polskiej znajduje się już międzynarodowy kanał - TVP Polonia. Na wniosek Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ) władze spółki pracują także nad nowym projektem pod roboczą nazwą TVP Polska (więcej tutaj i tutaj). Ponadto w strukturach TVP działa TV Biełsat (Belsat), stacja przeznaczona dla Białorusi. Dodatkowo kanał TVP Info dostępny jest w Stanach Zjednoczonych (USA), w ofercie Dish Network (Dish Polska TV) (więcej tutaj).

Obecnie w portfolio Telewizji Polskiej są następujące kanały: TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP2 HD, TVP HD, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura, TVP ABC, TVP Sport, TVP Sport HD, TVP Seriale, TVP Rozrywka, internetowy TVP Parlament, TVP Żagle, TVP Info, programy 16 ośrodków regionalnych TVP, skupione we wspólnym paśmie TVP Regionalna, TV Biełsat (Belsat). W przygotowaniu są: TVP Dokument (więcej tutaj), TVP Polska (więcej tutaj i tutaj) i TVP Rozrywka International (więcej tutaj). W połowie lat 90-tych ubiegłego wieku, przez krótki czas, TVP nadawała również kanał Tylko Muzyka.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...