reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fokus TV z produkcjami własnymi

dodano: 2014-03-13 14:50 | aktualizacja: 2014-03-13 14:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Murator

Fokus TV Fokus TV rozpoczął realizację produkcji własnych, które pojawią się na antenie wraz ze startem nowego kanału. Producentem wykonawczym odpowiedzialnym za ich przygotowanie oraz za kontakty z producentami zewnętrznymi została Dorota Wawryniuk. Fokus TV to nowa telewizja o profilu edukacyjno-poznawczym. Jej start zaplanowano na 28 kwietnia 2014 roku. Trafi do MUX 1 naziemnej telewizji cyfrowej. Właścicielem koncesji jest należąca do grupy kapitałowej ZPR spółka TV Spektrum.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Głównym celem przyświecającym nam przy wyborze pomysłów do realizacji produkcji własnych jest edukacja z elementami rozrywki. Jest to wspólny mianownik łączący polskie propozycje z naszej oferty programowej. Chcielibyśmy codziennie zaskakiwać widzów ciekawostkami i informacjami o otaczającym nas świecie i podawać je w sposób lekki i przyjazny. Atutem produkcji własnych Fokus TV będzie ich oryginalność i dostosowanie do oczekiwań polskiego odbiorcy, gdyż nie kupujemy formatów, lecz realizujemy nowe projekty – mówi Dorota Wawryniuk, producent wykonawczy Fokus TV.

Jako pierwsze do produkcji trafiły programy edukacyjne „Wehikuł czasu” i „A to ciekawe!”, które oglądać będzie można na antenie Fokus TV codziennie. Na zlecenie stacji do realizacji skierowana została już także seria „Tajemnice historii”, a wkrótce zaczną się zdjęcia do programów poradnikowych.

„Wehikuł czasu” to program o charakterze edukacyjnym, informacyjnym i rozrywkowym. W formie kalendarium prezentuje najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym program jest emitowany. Widzowie otrzymają porcję ciekawych informacji, które stanowić będą ogólną i uniwersalną wiedzę. Program poprowadzi dziennikarz Michał Sobkowski.

Program „A to ciekawe!” można traktować, jako wizytówkę kanału Fokus TV. W lekki, zrozumiały sposób prezentowane będą w nim krótkie informacje i ciekawostki dotyczące świata. Tematy pojawiające się w cyklu dotyczyć będą niemal wszystkich dziedzin, w tym nauk ścisłych, np. astronomii, fizyki, nowych technologii, świata roślin i zwierząt, geografii świata.

W każdym odcinku „Tajemnic historii” Radosław Kotarski będzie opowiadał o nieznanych wydarzeniach i faktach z przeszłości. Wyjaśni m.in. skąd się wzięły polskie symbole narodowe, odkryje nieznane sukcesy polskiego wywiadu oraz zgłębi zagadki zagrabionych podczas wojny dzieł sztuki. Program nadawany będzie raz w tygodniu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...