reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES: Wiele kanałów 4K ruszy do jesieni 2016

dodano: 2014-03-18 16:23 | aktualizacja: 2014-03-19 17:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

SES_Logo-150x69.jpg Operator satelitarny SES uważa, że transmisje satelitarne Ultra HDTV zadebiutują w Europie do jesieni 2016 roku. Nick Stubbs, wiceprezes SES na Europę Zachodnią, powiedział, że spodziewa się „wielu operatorów nadających kanały 4K/Ultra HDTV do jesieni 2016 roku”. - Branża elektroniki użytkowej pcha już sprzedaż telewizorów 4K bardzo agresywnie, a ceny idą w dół szybko. Przeprowadziliśmy testy dla większości naszych klientów europejskich, w tym Sky Deutschland, Sky UK, CANAL+ we Francji i w Hiszpanii, i oczywiście to zależy od nich, kiedy uruchomią usługi - powiedział Stubbs.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stubbs powiedział, że to prawie niemożliwe, aby sugerować, który rynek może być pierwszy, ale postawiłby na Sky w Niemczech jako jedną z pierwszych platform oferujących 4K. Jego zdaniem, Sky przychylnym okiem patrzy na nowe technologie, a niemieccy widzowie wcześnie je przyjmują. - Początkowo będzie to oferta płatnej telewizji, a każdy z nich będzie patrzeć na to, jak 4K dopasowywuje się do ich indywidualnych [planów] dla przyszłych usług. Widać, że Sky Deutschland jest już bardzo uparty. Wszystko nabiera rozpędu - powiedział Stubbs.

Stubbs nie wie, jak dużo kanałów Ultra HDTV 4K mogłoby rozpocząć nadawanie do jesieni 2016 roku, ale jego zdaniem jest to „wiele, zdecydowanie i na pewno więcej niż jeden”.

Mike Chandler, dyrektor zarządzający SES na Wielką Brytanię, zasugerował, że było wiele elementów, które teraz musiały się dostosować, nie tylko nowe odbiorniki czy telewizory z wbudowanym odbiornikiem. - Żaden operator nie chce wymieniać dużej liczby dekoderów. Jednak na pewno wielu operatorów płatnej telewizji uruchomi usługi 4K premium [przed jesienią 2016] - powiedział Chandler.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii UHD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...