reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nadawca STARS.TV operatorem technicznym MUX TVT

dodano: 2014-03-25 15:31 | aktualizacja: 2014-03-25 16:04
autor: Łukasz Knapik/Janusz Sulisz | źródło: TVT

TVT NOWE Telewizja TVT, posiadająca licencję na nadawanie lokalnego multipleksu naziemnego L2, podpisała umowę z JBD S.A. w zakresie współpracy technicznej przy uruchomieniu systemu DVB-T. W ramach umowy JBD świadczy usługę kompresji, multipleksacji, transmisji i emisji sygnału multipleksu L2.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Otrzymaliśmy od KRRiT pasmo, które w Polsce jest dobrem rzadkim. Potrzebowaliśmy sprawdzonego partnera, któremu będziemy mogli z pełnym zaufaniem je powierzyć - powiedział Jacek Stefaniak, prezes zarządu Telewizji TVT. - JBD S.A. z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w budowaniu podobnych systemów dla największych polskich nadawców daje nam pewność, że będzie ono w pełni wykorzystane - dodał.

W ramach umowy JBD uruchomiło system multipleksu firmy Harmonic składający się z koderów MPEG-4, multiplekserów i systemu zarządzającego pracujący w układzie automatycznej redundancji dla zapewnienia ciągłości transmisji nawet w przypadku awarii  części urządzeń systemu. Część nadawcza systemu wykorzystuje nadajniki firmy Harris Broadcast - gotowe również do pracy w DVB-T2, jeżeli w przyszłości zaistnieje taka potrzeba.

- Jesteśmy wdzięczni TVT za zaufanie pokładane w JBD S.A. - powiedział Paweł Niesiołowski, Business Development Manager  ds Usług. - Nasi partnerzy, których urządzenia zostały wykorzystane w projekcie systemu, należą  do  wiodących światowych marek w tych kategoriach. Jesteśmy  dumni, że mogliśmy połączyć nasze doświadczenie z ich  potencjałem technicznym aby zapewnić TVT usługę na najwyższym poziomie - dodał.

Telewizja TVT nadaje od kwietnia 2007 roku w formie analogowej. Od grudnia 2013 roku jest właścicielem licencji na nadawanie  multipleksu regionalnego L2 na terenie Rybnika i okolic (więcej tutaj). Obok TVT za jego pośrednictwem możemy oglądać również 4fun.tv, TV.Disco (więcej tutaj) i STARS.TV (więcej tutaj). Telewizja TVT jest dostępna także w pakietach podstawowych telewizji kablowych Vectra (dawniej Śląska Telewizja Kablowa), Orbisat, UPC Polska, Broker i innych.

JBD S.A. obejmując zasięgiem swego działania teren całej Polski jest na naszym rynku przedstawicielem wiodących światowych koncernów produkujących sprzęt i software dla potrzeb przemysłu  telewizyjnego i filmowego oraz producentów  specjalizujących się w dostarczaniu rozwiązań systemowych dla świata mediów i telekomunikacji. Od 2012 roku jest również nadawcą kanału muzycznego STARS.TV (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...