reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange i Integrated Solutions zbudują sieć w Łódzkiem

dodano: 2014-03-25 19:04 | aktualizacja: 2014-03-25 21:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: Orange Polska

Orange Konsorcjum Orange Polska i Integrated Solutions wygrało przetarg na budowę światłowodowej sieci szkieletowo-dystrybucyjnej w województwie łódzkim. To drugi etap tworzenia Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej (ŁRST). Wcześniej konsorcjum wygrało przetarg na pierwszy etap ŁRST.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Drugi etap budowy sieci zakłada rozbudowę infrastruktury szerokopasmowej w południowej części województwa, gdzie wiele miejscowości pozbawionych jest dostępu do szybkiego Internetu. Sieć połączy trzynaście powiatowych placówek służby zdrowia m.in. w Wieruszowie, Wieluniu, Pajęcznie, Radomsku i Opocznie. Powstaną w nich tzw. węzły szkieletowe i dystrybucyjne, do których będą mogli się podłączyć lokalny dostawcy Internetu, świadczący usługi dla mieszkańców. Sieć będzie także wykorzystywana dla potrzeb telemedycyny i e-zdrowia. Pierwszy etap Łódzkiej Regionalnej Sieci Teleinformatycznej (ŁRST) obejmuje budowę sieci szkieletowej łączącej węzły zlokalizowane w ośmiu miastach powiatowych.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...