reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SAT Kurier 4/2014

dodano: 2014-04-01 16:36 | aktualizacja: 2014-05-07 14:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 4/2014 okładka SAT Kurier 4/2014
Ukraińskie kanały na skraju narodowego kryzysu
Tematyczna eksplozja
Podróże z anteną - Kazachstan
CeBIT 2014 - nowości

TESTY:
- Opticum AX 501 CI+ - Tani odbiornik w wersji satelitarnej lub kablowej z gniazdem CI+

NOWE PRODUKTY:
- Edimax Smart Plug SP-1101W
- Ferguson FBOX
- AB IPBox Prismcube Ruby - nowe oprogramowanie
- Globo HD XC2 - oprogramowanie dla UPC
- Zestaw do Internetu domowego LTE

Listy kanałów:
- wykaz kanałów platform
- wykaz FTA z 13°E i 19,2°E
- MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.


SAT KURIER 4/2014 - kwietniowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:

- Tematyczna eksplozja
Jeszcze niedawno wydawało się, że na więcej kanałów tematycznych nie ma już miejsca na polskim rynku. Tymczasem na początku 2014 mamy prawdziwy wysyp nowości. Stopklatka TV, TVP ABC, Fokus TV, Adventure TV, Zest TV, Dragon Cinema, Polsat Film 2, P-Music, Disco Polo Music, Vox Music TV, Golf Channel, Motowizja, Sport 2, Sport 3 i Liga+ to tylko wybrane nowości. Dominują tematyki filmowa, sportowa i muzyczna. W przeciwieństwie do poprzednich lat, są to kanały o bardzo wąskim profilu. Czy to przyszłość płatnej telewizji w naszym kraju? Jakich nowości możemy się spodziewać na polskim rynku?

- Ukraińskie kanały na skraju narodowego kryzysu
Przez ostatnie kilka miesięcy oczy Polski i świata są skierowane na Ukrainę, gdzie miejsce mają dramatyczne wydarzenia. Niespokojną sytuację u naszych wschodnich sąsiadów wywołało odrzucenie przez prezydenta Wiktora Janukowycza umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Traktat miał zostać podpisany na zamkniętym spotkaniu z przywódcami UE podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w dniach 28-29 listopada 2013 roku w Wilnie. Brutalne manifestacje i protesty na placu Niepodległości w Kijowie i wielu innych miastach doprowadziły do odsunięcia Wiktora Janukowycza od władzy. Na konflikcie skorzystała też Rosja, zagarniając sobie Półwysep Krymski. Ten trudny okres jest dużym wyzwaniem dla ukraińskich nadawców, na których ciąży rzetelne i obiektywne informowanie o sytuacji na Ukrainie. Z wielu powodów nie jest to łatwa rola.

- Podróże z anteną - Kazachstan
Kazachstan to największe państwo w Azji Środkowej, nad Morzem Kaspijskim. Na północy i zachodzie graniczy z Rosją, na południu z Turkmenistanem, Uzbekistanem i Kirgistanem, a na wschodzie z Chinami. Kraj ten powstał w 1991 roku w wyniku rozpadu Związku Radzieckiego. Jego stolicą jest Astana, choć największym miastem tego kraju są Ałmaty. Powierzchnia Kazachstanu wynosi 2 717 300 km2. Jakie kanały są nadawane w Kazachstanie. Jakie z nich można odbierać w Polsce? Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi informacjami na temat telewizji w Kazachstanie.

- Cyfrowy Polsat i Plus walczą o 800 MHz
Wkrótce Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ogłosi aukcję na rezerwację częstotliwości z pasma 800 MHz i 2,6 GHz. Jest to szczególnie ważne, ponieważ częstotliwości te mogą być wykorzystane przede wszystkim do świadczenia usług szerokopasmowej transmisji danych w sieciach mobilnych, na przykład w standardzie LTE. Jednymi z zainteresowanych są Cyfrowy Polsat i Plus (Polkomtel). Jaka jest ich koncepcja na rozwój szybkiego Internetu mobilnego w Polsce?

- CeBIT - jakie nowości?
Na międzynarodowych targach informatycznych oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii CeBIT 2014, odbywających się od 10 do 14 marca w Hanowerze, można było zobaczyć między innymi najnowsze smartfony i tablety. Jakie innowacje i nowe produkty wprowadzą w najbliższych miesiącach na rynek producenci sprzętu i firmy telekomunikacyjne?

- Konferencja Aplikacje TV
13 marca 2014 roku w Warszawie odbyła się konferencja Aplikacje TV o tematyce Smart TV, której organizatorem był ARBG. Była to już VI edycja tego wydarzenia. SAT Kurier był patronem medialnym. Przeczytaj relację z tego wydarzenia.

- ASTRA 5B na orbicie

- EGNOS - system wspomagający nawigację

- Satelitarny Internet także w Polsce

Warto zajrzeć do najnowszego wydania magazynu SAT Kurier 4/2014.

Następne wydanie SAT Kurier 5/2014 na początku maja 2014 r.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Magazyn SAT Kurier w 2014 roku będzie wydawany w cyklu miesięcznym z 10 wydaniami - tylko 89 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2014 (Polska) lub 55 euro w Europie. Wydania 1-2 i 7-8 zostaną połączone.

Zachęcamy do zamawiania prenumeraty SAT Kuriera w 2014 roku wraz z książką tematyczną pt. "ANTENY SATELITARNE"* - cena promocyjna 115 zł

Opłać abonament SAT Kuriera w 2014 - 10 wydań + książka - tylko 115 zł

lub zamów "VADEMECUM NTC. WSZYSTKO O DVB-T" + książka tematyczna "ANTENY SATELITARNE" w promocyjnej cenie 39 zł

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- www.digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe, a szczególnie o HDTV i cyfryzacji Polski;

-- www.solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom a w szczególności technologiom solarnym

W związku z powstaniem nowej firmy wydawniczej poszukujemy autorów materiałów, książek, prac magisterskich o tematyce telewizji cyfrowej. Prosimy pisać na adres redakcja [at] satkurier.pl.

Reklama w Internecie i w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...