reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat z innym kanałem Love niż w kablówkach

dodano: 2014-04-02 21:07 | aktualizacja: 2014-04-04 12:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Cyfrowy Polsat Cyfrowy Polsat poinformował w oświadczeniu, że firma 1 Plus 1 Equals 10 Ltd., właściciel koncesji dla kanału LOVE (Poland), powinna wszelkie ewentualne roszczenia (posądzenie o plagiat) kierować do właściwych podmiotów (więcej tutaj). Ze strony internetowej brytyjskiego regulatora medialnego Ofcom wynika, że wydano dwie koncesje. Właścicielem koncesji na kanał LOVE (poprzednio Wedding TV) jest firma Creamdove Limited. Z kolei właścicielem koncesji na kanał LOVE (Poland) jest wspomniana już firma 1 Plus 1 Equals 10 Ltd.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z wypowiedzi Olgi Zomer, rzecznika prasowego Cyfrowego Polsatu, można jedynie wnioskować czy domyślać się, że Cyfrowy Polsat podpisał umowę licencyjną z firmą Creamdove Limited, która jednocześnie wydaje się być w sporze z 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. dotyczącym praw do marki LOVE.

Potwierdzałoby to oświadczenie Telewizji LOVE (1 Plus 1 Equals 10 Ltd.):

Drodzy Widzowie-
Obecna transmisja LOVE na platformie Cyfrowego Polsatu S.A. w żaden sposób nie odzwierciedla rozpowszechnianego przez nas obecnie sygnału dla operatorów kablowych. Jest to tylko i wyłącznie plagiat i nieudany klon naszego kanału.
Prosimy, nie zrozumcie nas źle, jako nadawcy zależy nam na jak największym zasięgu, jednak uruchomienie za naszymi plecami kopii kanału, używanie należącego do nas znaku handlowego (jakim jest logo LOVE) i przywłaszczanie sobie czyjejś własności, jest po prostu kradzieżą!


Kolejne wpisy Telewizji LOVE (1 Plus 1 Equals 10 Ltd.) na Facebooku:

Już dzisiaj złożyliśmy doniesienie do KRRiT jak i UKE. Jeśli CP będzie milczał dalej, jutro sprawa trafi do prokuratury.

Możemy tylko kilkoma słowami skomentować ripostę CP, dlaczego nie chcą się z nami komunikować i pokazać dokumentów na jakiej podstawie nadają nasz kanał i używają znaku firmowego. To może my jutro zaczniemy nadawać nową telewizje Polsat i sprzedawać herbatę z logo Coca-Coli ale tez wtedy odpiszemy ze powinni się kontaktowali w tej sprawie z odpowiednimi podmiotami:))) he he he


Telewizja LOVE o tym, skąd jej zdaniem Cyfrowy Polsat ma sygnał:

CP miał wszystkie nasze (stare) materiały, gdyż do 20 listopada 2013 roku nie tylko „podnosił” nasz sygnał na satelitę, ale również świadczył nam usługi związane z playoutem.

Jednocześnie warto dodać, że logo dwóch kanałów LOVE (w Cyfrowym Polsacie i sieciach kablowych) nieznacznie się różnią, podobnie jak emitowane treści.

Logo kanału LOVE dla Cyfrowego Polsatu


Logo kanału LOVE od 1 Plus 1 Equals 10 Ltd.


Aktualizacja

Telewizja Love opublikowała jeszcze jeden komunikat, wyjaśniający kwestię Creamdove Limited

W odpowiedzi na oświadczenie Cyfrowego Polsatu, niniejszym informujemy że spółka Creamdove Limited, z którą to rzekomo Cyfrowy Polsat podpisał nową umowę dystrybucyjną, decyzją brytyjskiego sądu z dnia 4 listopada 2013 roku, została postawiona w stan przymusowej likwidacji a resztkami majątku po spółce zarządza obecnie syndyk firma Leonard Curtis. Udało nam się również ustalić, że spółka Creamdove Limited, po ogłoszeniu upadłości próbowała nielegalnie przetransferować koncesję Ofcom TLCS001074BA na rzecz spółki Coralcove Limited, której to właścicielem jest brat prezesa Creamdove Limited. Proceder ten został jednak udaremniony, w związku z prowadzonym aktualnie postępowaniem likwidacyjnym.

Tak więc, jedyną obowiązującą licencję na nadawanie kanału LOVE (wydaną przez Ofcom, TLCS100108BA) posiada tylko i wyłącznie spółka 1 Plus 1 Equals 10 Ltd, do której to też należy zarejestrowany znak handlowy (logo LOVE).

 
Aktualizacja 

Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, przekazała press.pl, że nadawcą kanału Love oferowanego przez platformę jest spółka Coral Cove Ltd. - Spółka 1 Plus 1 odkupiła w marcu 2013 roku prawa do dystrybucji Wedding TV w Polsce od spółki Creamdove Limited, która na mocy decyzji sądu brytyjskiego z 4 listopada 2013 roku została postawiona w stan przymusowej likwidacji i przeciwko której cały czas toczy się postępowanie likwidacyjne w Wielkiej Brytanii - poinformowała Bogumiła Kałuska, odpowiedzialna w 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. za kontakty z mediami. - Na mocy tego porozumienia umowa dystrybucji Wedding TV z Cyfrowym Polsatem została scedowana na spółkę 1 Plus 1 i tym samym 20 maja 2013 roku zmieniła się nazwa kanału z Wedding TV na Love - dodała.

Aktualizacja

Warto przypomnieć jeszcze oświadczenie Cyfrowego Polsatu z listopada 2013 roku w związku z wyłączeniem kanału LOVE od 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. (więcej tutaj)

Cyfrowy Polsat w dniu 20 listopada 2013 r. z przyczyn leżących wyłącznie po stronie spółki 1 PLUS 1 EQUALS 10 LTD, z którą Cyfrowy Polsat miał zawartą umowę dot. programu LOVE, został zmuszony do zaprzestania rozprowadzania tego programu.

O naszej decyzji poinformowaliśmy bezpośrednio zainteresowanego, wskazując jej przyczyny.

Jednocześnie informujemy, że pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację ponosi wyłącznie 1 PLUS 1 EQUALS 10 LTD, zarówno wobec Cyfrowego Polsatu, jak innych swoich partnerów. W chwili obecnej prowadzone są analizy zmierzające do oceny skutków tych działań w sferze interesów Cyfrowego Polsatu.

Przykro nam, że konsekwencje tych działań musieli również ponieść nasi abonenci. Prowadzimy prace, aby niebawem udostępnić naszym klientom program o podobnej tematyce.


Operator platformy wskazywał wtedy, że umowa z 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. została zerwana z winy tej spółki, a nie Cyfrowego Polsatu. Telewizja LOVE nie poinformowała wtedy jednak o co chodziło - jakie uzasadnienie wypowiedzenia podał tej telewizji Cyfrowy Polsat - a jedynie użyła określania „całkowicie niezasadne z naszego punktu widzenia wypowiedzenie umowy” (więcej tutaj).

Warto również zajrzeć na stronę Intellectual Property Office, gdzie firma 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. ma zarejestrowany znak handlowy (logo) dla swojego kanału (więcej tutaj) - nieznacznie inne niż te, którym posługuje się Cyfrowy Polsat.

Aktualizacja

Spór o kanał LOVE - kolejne oświadczenie

Aktualizacja

Przypomnijmy, iż w styczniu 2013 roku miała miejsce podobna sytuacja, bowiem na liście Cyfrowego Polsatu, przez krótki czas, były dostępne dwie różne wersje kanału Wedding TV (więcej tutaj).

Aktualizacja

Oświadczenie Marcina Hoszowskiego, dyrektora 1 Plus 1 Equals 10 Ltd. (więcej tutaj)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyfrowy Polsat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

25 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

550 zł Więcej...

Konwerter Quad Televes

Poczwórny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

99 zł Więcej...
reklama