reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wideokonferencje w chmurze Netii dla GDOŚ

dodano: 2014-04-03 06:44 | aktualizacja: 2014-04-03 10:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: Netia

Netia Netia wygrała przetarg, organizowany przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska (GDOŚ), na dostarczanie usługi wideokonferencji w architekturze chmury obliczeniowej. W ramach umowy, Netia uruchomi dodatkowo wysokoprzepustowy dostęp do Internetu na łączach światłowodowych oraz usługę VPLS, która umożliwi m.in. płynną transmisję danych pomiędzy lokalizacjami GDOŚ.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Netia, w ramach trzyletniej umowy zawartej z Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska (GDOŚ), udostępni w swojej infrastrukturze bezpieczną przestrzeń w „chmurze”, która umożliwi pracownikom i współpracownikom GDOŚ wszechstronną wideokomunikację. Dzięki wdrożeniu tego nowoczesnego rozwiązania, pracownicy GDOŚ będą mogli - z użyciem komputerów, smartfonów, tabletów czy wideoterminali - uczestniczyć w wideokonferencjach, bez względu na miejsce i czas.

Usługa wideokonferencji  w architekturze tzw. „chmury", czyli cloud computingu, to główny element zamówienia, realizowanego przez Netię. W ramach tej samej umowy, na łączach światłowodowych uruchomiony zostanie wysokoprzepustowy dostęp do Internetu oraz usługa VPLS, która umożliwi płynną transmisję danych pomiędzy lokalizacjami GDOŚ.

Wartość podpisanego kontraktu to ponad 445 000 zł brutto.

Ta sama technologia wideokonferencyjna, wykorzystana została przez Netię w projekcie realizowanym dla Raiffeisen Polbank, polegającym na stworzeniu rozwiązania dla klientów Premium, o roboczej nazwie Video Advisor (więcej tutaj). Jest to nowy kanał komunikacji, który pozwala na wideo spotkanie klienta z jego osobistym doradcą bankowym za pomocą urządzenia mobilnego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...