reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVR nie pojawi się na razie w NTC

dodano: 2014-04-05 01:23 | aktualizacja: 2014-04-05 03:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVT/satkurier.pl

TVR nowe - Póki co TVR nie jest zainteresowany wejściem na MUX lokalny. Prowadzimy rozmowy z innymi nadawcami - informuje telewizja TVT, operator multipleksu lokalnego (MUX) w Rybniku. MUX L2 ruszył 20 grudnia 2013 roku (więcej tutaj). W jego zasięgu jest 3 mln odbiorców. W ofercie MUX L2 początkowo były dostępne takie kanały jak: TVT, 4fun.tv i TV.Disco (więcej tutaj). W grudniu ubiegłego roku telewizja TVT zapowiadała ponadto, że w jego ofercie znajdą się również STARS.TV i TVR (więcej tutaj). W lutym br., po uzyskaniu polskiej koncesji, STARS.TV pojawił się w MUX L2 (więcej tutaj). Dodajmy, iż nadawca tej muzycznej stacji, spółka JBD S.A., jest operatorem technicznym tego multipleksu (więcej tutaj).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, TVR wciąż nie pojawił się w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Przypomnijmy, iż w połowie lutego br. w multipleksach lokalnych w Rybniku (TVT) i Radomsku (którego operatorem jest NTL Radomsko z Grupy TVN) pojawił się Test5 (więcej tutaj). Przypuszczano wtedy, iż będzie to skutkowało pojawieniem się TVR w tych MUX-ach. Tak się jednak nie stało. Nadawca TVR rozważał umieszczenie stacji w ofercie MUX L2, ale, jak informuje TVT, obecnie nie jest tym zainteresowany.

Przypomnijmy, iż nadawca TVR startował w drugim konkursie na zagospodarowanie ogólnopolskiego pierwszego multipleksu (MUX 1) z planowanym kanałem edukacyjno-poznawczym TVE (więcej tutaj). Koncesję otrzymał Fokus TV Grupy ZPR, a kanał TVE nie został uruchomiony (więcej tutaj).

Telewizja TVT informuje, że prowadzi rozmowy z innymi nadawcami w sprawie pojawienia się nowych stacji w MUX L2. Według wcześniejszych doniesień, wśród nich jest telewizja TVS (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...