reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NewCineForum - konferencja poświęcona cyfryzacji kina

dodano: 2014-04-15 15:08 | aktualizacja: 2014-04-17 16:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: NewCineForum

NewCineForum 4. międzynarodowa konferencja poświęcona cyfryzacji kina, pod nową nazwą NewCineForum, odbędzie się w krakowskim kinie Kijów.Centrum między 24 a 25 kwietnia 2014 roku. Tegoroczna edycja wydarzenia pod hasłem: „Kino jako biznes” skupi się wokół szans rozwoju kin tradycyjnych, jakie daje cyfryzacja.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Organizatorzy informują na stronie internetowej, że „podczas konferencji będą omawiane możliwości rozwoju, jak również tworzenia nowych kin w regionie, ich przekształcenia w nowoczesne centra dostępu do wiedzy i kultury.”

W organizowanej od 2011 roku przez Apollo Film konferencji NewCineForum (dawne EuroCinema Expo) udział wzięło już ponad 900 uczestników z Polski i zagranicy. W wydarzeniu co roku uczestniczą właściciele oraz pracownicy kin, producenci sprzętu kinowego, a także dostawcy treści alternatywnych do kin.

Szkolenia dla kinooperatorów

W ramach wydarzenia organizatorzy przygotowali profesjonalne szkolenia i treningi dla kinooperatorów, które będą odbywać się w małych 10-osobowych grupach. Zajęciom teoretycznym towarzyszyć będą ćwiczenia praktyczne.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się:
  • jakie problemy nurtują posiadaczy projektów cyfrowych,
  • jak zbudować kolejną salę kinową lub całkiem nowe kino.

Dodatkowo uczestnicy szkolenia wezmą udział w panelu dyskusyjnym „okiem kinooperatorów”, podczas którego będą mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami.

Rejestracja na Konferencję NewCineForum 2014 została przedłużona do 18 kwietnia 2014 roku.
Formularz rejestracyjny on-line >>

Wstępny program konferencji NewCineForum >>

Organizatorem wydarzenia jest Apollo Film. Magazyn telewizji cyfrowej SAT Kurier jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Aktualizacja:

To już ostatnie dni rejestracji na Konferencję NewCineForum 2014. Kino jako biznes - spotkania z międzynarodowymi prelegentami, dystrybutorami techniki kinowej oraz profesjonalne szkolenia dla kinooperatorów. Gorąco zapraszamy. Informacje o programie wydarzenia są dostępne na stronie www.newcineforum.pl. Rejestracja potrwa do 18 kwietnia 2014 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Konferencje - prezentacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...