reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja Łużyce: jedyny chętny na MUX L1

dodano: 2014-04-15 20:19 | aktualizacja: 2014-04-16 02:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej/satkurier.pl

TV Łużyce Jedna spółka złożyła ofertę w ramach ogłoszonego przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) w dniu 20 lutego 2014 roku konkursu na jedną rezerwację częstotliwości (kanału TV nr 38 o szerokości 8 MHz; częstotliwość środkowa 610 MHz), z zakresu 470-790 MHz wykorzystywanej w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej, na obszarze rezerwacji Lubań / Jelenia Góra 1 / Bolesławiec / Chojnów, przeznaczonej do rozpowszechniania lub rozprowadzania w sposób cyfrowy drogą rozsiewczą naziemną programów telewizyjnych lub radiofonicznych umieszczonych w multipleksie telewizji lokalnej (L1). W podanym w ogłoszeniu konkursowym terminie (więcej tutaj), tj. do dnia 7 kwietnia 2014 roku do godziny 15:00, ofertę złożyła tylko Telewizja Łużyce sp. z o.o.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, iż w przeprowadzonych w ubiegłym roku konsultacjach przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) (więcej tutaj i tutaj) zainteresowanie tymi częstotliwościami wyrażała także (obok Telewizji Łużyce - więcej tutaj) spółka Pressmedial z Lubina, nadawca Telewizji Regionalnej, która złożyła szereg zastrzeżeń i zapytań (więcej tutaj).

Częstotliwość objęta konkursem jest przeznaczona do rozpowszechniania lub rozprowadzania (po wydaniu przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, KRRiT) prawomocnej decyzji umożliwiającej nadawcy rozpowszechnianie programu w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie) programu telewizyjnego pod nazwą „Łużyce” do dnia 23 października 2015 roku, tj. zgodnie z zapisem zawartym w punkcie XVI koncesji przewodniczącego KRRiT Nr 199/P/2005-T z dnia 24 października 2005 roku oraz do rozprowadzania programów telewizyjnych lub radiofonicznych umieszczonych w multipleksie telewizji lokalnej (L1), do dnia 31 grudnia 2020 roku.

Kryteriami, jak podaje UKE, które będą decydowały o rozstrzygnięciu konkursu są:
  •     zachowanie warunków konkurencji przez uczestnika konkursu;
  •     zawartość programowa multipleksu;
  •     wiarygodność finansowa uczestnika konkursu.
W ramach złożonych ofert podmioty uczestniczące w konkursie były zobowiązane do zadeklarowania:

1. Rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości będącej przedmiotem konkursu i rozpoczęcia rozpowszechniania lub rozprowadzania programów z jej wykorzystaniem nie później niż w terminie 6 miesięcy od daty doręczenia rezerwacji częstotliwości.

2. Zaprzestania rozpowszechniania w sposób analogowy drogą rozsiewczą naziemną programu telewizyjnego nie później niż w terminie 6 miesięcy po rozpoczęciu dysponowania zasobami częstotliwości uzyskanymi na podstawie rezerwacji w wyniku niniejszego konkursu.

3. Rozpowszechniania na podstawie koncesji (i decyzji zmieniających koncesję) przewodniczącego KRRiT Nr 199/P/2005-T z dnia 24 października 2005 r. lub koncesji przewodniczącego KRRiT wydanej na kolejny okres programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym z tematyką lokalną pod nazwą „Łużyce” lub rozprowadzania tego programu (za zgodą jego nadawcy w postaci umowy lub umowy przedwstępnej) i umieszczenia tego programu na pierwszym miejscu na liście programów dostępnych w multipleksie telewizji lokalnej (L1).

4. Zapewnienia w multipleksie telewizji lokalnej (L1) zadeklarowanej, minimalnej liczby rozpowszechnianych lub rozprowadzanych programów telewizyjnych, które posiadają koncesje przewodniczącego KRRiT.

5. Uporządkowania w multipleksie telewizji lokalnej (L1) programów w następującej kolejności wprowadzenia do multipleksu telewizji lokalnej (L1): program telewizyjny pod nazwą „Łużyce”; pozostałe programy telewizyjne; programy radiofoniczne.

6. Zapewnienia zadeklarowanego procentowego udziału wszystkich programów telewizyjnych lub radiofonicznych w multipleksie telewizji lokalnej (L1), stanowiących jego audiowizualne składniki, na poziomie nie mniejszym niż 80 proc.

7. Zapewnienia dla każdego z programów telewizyjnych w multipleksie telewizji lokalnej (L1) nie mniej niż 1/8 przepływności multipleksu telewizji lokalnej (L1) przeznaczonej na jego audiowizualne składniki.

8. Zapewnienia dla każdego z programów radiofonicznych w multipleksie telewizji lokalnej (L1) nie mniej niż 1/50 przepływności multipleksu L1 przeznaczonej na jego audiowizualne składniki.

9. Zapewnienia zadeklarowanego minimalnego procentowego udziału usług dodatkowych w multipleksie telewizji lokalnej (L1) na poziomie nie większym niż 20 proc.

10. Udostępnienia, w okresie do 27 kwietnia 2014 roku, określonej w punkcie 10 Załącznika nr 2 do Ogłoszenia przepływności multipleksu telewizji lokalnej (L1) na cele aktualizacji oprogramowania systemowego odbiorników cyfrowych (System Software Update).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 190 zł Więcej...