reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP HD: „Podwodny świat Bali” - premiera 3D

dodano: 2014-04-17 14:28 | aktualizacja: 2014-04-17 15:25
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP HD Logo Film „Podwodny świat Bali” - będzie to niezwykła podróż w trójwymiarze wokół jednego z najpiękniejszych dostępnych do nurkowania miejsc na Ziemi, rafy koralowej położonej u wybrzeży indonezyjskiej wyspy Bali. Emisja w niedzielę, 27 kwietnia 2014 roku o godzinie 13:00 w „Strefie 3D” w TVP HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Twórcy filmu zwiedzili z kamerą najsłynniejsze nurkowe miejsca na wyspie Bali: zatopiony japońskimi torpedami w czasie drugiej wojny światowej wrak USS Liberty, Coral Garden, Manta Point, Shark Point. Zarejestrowali niewyobrażalne bogactwo natury, wielość różnorodnych form życia.

Dzięki technologii 3D widzowie będą mogli w całej okazałości podziwiać różnobarwne, fantazyjne kształty koralowców tworzących rafę przez miliony lat, niezliczone gatunki ryb czy takie stworzenia, jak manty, mątwy i krewetki. Zwierzęta żyjące wokół rafy w toku ewolucji wypracowały zadziwiające sposoby przetrwania - mamy tu mistrzów kamuflażu, potrafiących dostosowywać swój kolor do barwy podłoża, przybierać kształt liści czy patyków, występują interesujące przykłady symbiozy, jak na przykład relacje między błazenkami a ukwiałami. Zachwyt, ale i także strach może obudzić krewetka modliszkowa, skorupiak nie większy niż trzydzieści centymetrów, zdolny jednym ciosem rozbić muszlę, akwarium czy obiektyw kamery.

Film „Podwodny świat Bali” został zrealizowany na początku maja 2013 roku. Jest on wspólną produkcją Anny Pecko i Ryszarda Piotrowskiego - pasjonata, który od dziewięciu lat zajmuje się filmowaniem podwodnego świata. To już czwarty film tego autora zrealizowany w technice 3D. Otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu Filmów o Nurkowaniu i Podwodnym Świecie - Free Frog Scuba Diving Film Festiwal w 2014 roku.

„Podwodny świat Bali” - emisja w niedzielę, 27 kwietnia 2014 roku o godzinie 13:00 w „Strefie 3D” w TVP HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum Nytro Box Plus HEVC/LAN

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C/LAN z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...
reklama